ACC 600

Podstawowe informacje
Nazwa:
ACC 600
Składniki:
Postać leku:
10 lub 20 tabletek musujących, 10 saszetek granulatu
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

ACC 600 - Stosowany głównie przy ostrych i przewlekłych postaciach chorób dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli i jego odmiany, mukowiscydoza, dychawica oskrzelowa. ACC 600 Hot - zalecany przede wszystkim w przypadku chorób objawiających się gęstą i obfitą wydzieliną, która występuje przy zapaleniu oskrzeli.

Działanie:

Acetylocysteina dzięki swym właściwościom umożliwia lepsze odksztuszanie zalegającego w drogach oddechowych śluzu. Między innymi powoduje depolimeryzację w łańcuchach DNA, co zmniejsza w dużym stopniu kleistość wydzieliny. Ponadto acetylocysteina wykazuje działania antytoksyczne (podczas neutralizacji wolnych rodników za pomocą wiązania ich przez grupy sulfhydrylowe acetylocysteiny oraz zwiększaniu syntezy glutationu). Acetylocysteina szybko i w pełnej postaci przenika do przewodu pokarmowego

Dawkowanie:

- dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia 1 tabletka na 24 godziny. Stany ostre leczone są przez około 5-7 dni, w przypadku chorób o charakterze przewlekłym (mukowiscydoza i przewlekłe zapalenie oskrzeli) leczenie trwałe.
Nie należy stosować u dzieci poniżej 14 roku życia.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...