EFFERELGAN CODEINE

Podstawowe informacje
Nazwa:
EFFERELGAN CODEINE
Składniki:
Postać leku:
16 tabl. musujących
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

EFFERALGAN CODEINE jest preparatem przeznaczonym do stosowania u osób cierpiących z powodu odczuwanego bólu o nasileniu umiarkowanym i ciężkim, o różnej etiologii: ból głowy, zębów po zabiegu usunięcia, ból pochodzenia kostno-stawowego, pourazowego (tkanek miękkich) oraz ból miesiączkowy.

Działanie:

Ze względu na to, że EFFERELGAN CODEINE zawiera paracetamol i fosforan kodeiny, łączy on działanie obydwu substancji. Paracetamol wykazuje właściwości łagodzące ból i obniżające gorączkę, do czego dochodzi w wyniku zatrzymywania syntezy prostaglandyn. Po zażyciu doustnym całkiem dobrze przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 30-60 minut od momenty zastosowania. Rozkładany w wątrobie, a jego wydalanie ma miejsce przede wszystkim dzięki czynności nerek. Kodeina głównie likwiduje ból. Po zażyciu doustnym całkiem szybko przenika z przewodu pokarmowego. Jej metabolizm ma miejsce w wątrobie, a wydalana jest z moczem.

Dawkowanie:

- lek przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 50 kg mc. zaleca się 1 tabl., przy poważniejszych bólach 2 tabl.; w razie konieczności powtórną dawkę zażyć po upływie 4-6 godzin
- nie należy stosować więcej niż 6 tabl./24h
- jednorazowo dzieci mogą zażywać 1 mg/kg mc. bądź 6 mg/kg mc./24h
- stosować po spożyciu posiłku, po rozpuszczeniu tabl.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...