EXBOL

Podstawowe informacje
Nazwa:
EXBOL
Składniki:
Postać leku:
tabletki
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

EXBOL to preparat przeciwbólowy zalecany w przypadku dolegliwości bólowych utrzymujących się przez długi czas, o przeciętnym i znacznym nasileniu oraz różnej etiologii.

Działanie:

EXBOL należy do kategorii opioidowych preparatów przeciwbólowych, wykazujących działanie ośrodkowe. Jest niewybiórczym agonistą receptorów opioidowych. Poza tym jego działanie przeciwbólowe intensyfikują inne jego właściwości, takie jak zablokowanie wychwytu zwrotnego noraepinefryny i wspomaganie produkcji serotoniny. Przy stosowaniu dawek terapeutycznych nie powinien wystąpić efekt depresyjny wobec układu oddechowego oraz zaburzenia ruchów motorycznych układu pokarmowego. W niewielkim stopniu oddziałuje na układ krwionośny i wykazuje właściwości przeciwkaszlowe. Lek dzięki zawartości paracetamolu wykazuje właściwości przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, co odbywa się w wyniku zatrzymywania czynności cyklooksygenazy prostlaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- dokładną dawkę i sposób podawania leku ustala lekarz
- zazwyczaj zaleca się przyjmowanie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia jako dawkę początkową - 2 tabl., jednak nie więcej niż 8 tabl./24h.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...