PANRAZOL

Podstawowe informacje
Nazwa:
PANRAZOL
Składniki:
Postać leku:
tabletki dojelitowe
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

Tabl. 20 mg przeznaczone są dla osób, które poddawane są leczeniu refluksowego stanu zapalnego przełyku, tych łagodnych postaci choroby (aby ograniczyć symptomy dyspepsji) oraz zapobieganiu refluksowemu zapaleniu przełyku, a także wrzodom żołądka i dwunastnicy, które mogą zostać spowodowane zażywaniem nieselektywnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób znajdujących się w grupie ryzyka.

 

Działanie:

PANRAZOL jest lekiem, który dzięki swoim właściwością powoduje zatrzymanie produkcji HCl w komórkach okładzinowych żołądka w rezultacie selektywnego hamowania aktywności pompy protonowej. Dokładne działanie preparatu jest zależna od wielkości i częstotliwości dawki, ale przyczynia się do zatrzymania nie tylko wydzielania elementarnego, ale też stymulowanego. Powoduje ograniczenie kwasowości treści żołądkowych oraz wtórnie sprawia, że wzrasta produkcja gastryny. Po zastosowaniu doustnym stosunkowo dobrze i szybko przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie osiąga po upływie blisko 2-2,5 godziny od momentu zażycia. Rozkładany w wątrobie, a w 80% wydalany z moczem.

Dawkowanie:

- preparat do stosowania doustnego
- leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku oraz wrzodów żołądka i dwunastnicy – 20-40 mg/24h przez około 1 miesiąc; przy nawrocie choroby dawkę można zwiększać do 40 mg;
- wrzody dwunastnicy 40 mg/24h przez 2 tygodnie, dawka może zostać zwiększona do 80 mg/24h przy braku efektów leczenia
- tabletki zażywać najlepiej rano, przed posiłkiem, w całości.
 

Dodaj komentarz

Autor:
Tytuł:
Skuteczność:  (średnia: 5.00)
Cena:  (średnia: 5.00)
Skutki uboczne:  (średnia: 5.00)
Treść:
Przepisz kod z obrazka: