AXUDAN HCT

Podstawowe informacje
Nazwa:
AXUDAN HCT
Składniki:
Postać leku:
tabletki powlekane, 160+12,5mg* 28 blistry, 160+25mg*28 blistry, 320+25mg*28 blistry
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

Preparat wskazany jest do stosowania podczas leczenia samoistnego nadciśnienia tętniczego dla pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas leczenia tylko walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:

Preparat zaliczany jest do grupy antagonistów angiotensyny II. Walsartan nie wiąże się i nie powoduje blokowania innych receptorów, niż receptor angiotensyny II dla hormonów, ani kanałów jonowych odgrywających ważną rolę w regulacji działania układu sercowo- naczyniowego. U osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze powoduje, więc zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, lecz nie wpływa na częstość tętna. Połączenie tego składnika z hydrochlorotiazydem nasila działanie leku.
Hydrochlorotiazyd działa moczopędnie poprzez zmniejszenie zwrotnego wchłaniania jonów sodu i potasu.
 

Dawkowanie:

Należy przyjmować 80/12,5 mg leku raz w ciągu doby. W przypadku gdy jest to dawka niewystarczająca, należy przyjmować 160/ 12,5 mg raz na dobę. Jeśli jest to konieczne, można zastosować inną, wyższą dawkę, także przyjmując ją raz na dobę. Oczekiwane rezultaty powinny pojawić się już po 2- 4 tygodniach.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...