NEOSINE

Podstawowe informacje
Nazwa:
NEOSINE
Składniki:
Postać leku:
tabletki
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
2 (7 komentarzy)

Wskazania:

NEOSINE jest preparatem wykorzystywanym w przypadku zakażeń skóry i śluzówek, których przyczyna jest obecność wirusa opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca, a także przy innych zakażeniach wywołanych przez wirusy o powikłanym przebiegu. Dodatkowo zalecany jest do stosowania pomocniczego przy osłabionym systemie immunologicznym.

Działanie:

NEOSINE należy do szerokiej kategorii leków przeznaczonych do podawania doustnego w postaci tabletek. Jego substancją czynną jest inozyna pranobeks wykazująca właściwości przeciwwirusowe i immunostymulujące. Preparat wpływa na uregulowanie niewystarczającego bądź wadliwego mechanizmu odporności komórkowej w wyniku wywołanie odpowiedzi typu Th1, dzięki czemu limfocyty T szybciej dojrzewają i różnicują się oraz ma miejsce zintensyfikowanie indukcji reakcji limfoproliferacyjnych w komórkach aktywowanych mitogenem bądź antygenem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych zaleca się zazwyczaj 1 g – 2 tabl. x 3-4/24h (nie więcej jednak niż 4 g/24h).

Komentarze

Bol glowy dodał : ~K22, 15-09-2015 23:06
Okazał sie bardzo skuteczny w infekcji wirusowej. Jednak od 3 dnia stosowania wystąpił silny ból głowy. Cos za cos.
złe samopoczucie dodał : ~Weronika, 22-10-2014 10:46
Po 4 dawkach leku (1 dawka wskazana przez lekarza to 2 tabletki - tak jak w treści ulotki) wystąpiły zawroty głowy, przeszły, ale czuje się osłabiona. Lek odstawiłam.
Dramatyczne bole brzucha dodał : ~Kasia, 17-09-2014 12:18
Koszmarnie się czuję, po 4 dniach stosowania po 2 tabl (=1 g) 3 x na dobę odstawiam ten lek, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Moze to wina skrobi pszenicznej, a od kilku miesiecy zredukowalam pszenicę w swojej diecie stad takie makabryczne bóle brzucha. Pani doktor zalecajac mi ten lek mowila ze podaje dzieciom w syropie i im pomaga. Myslalam, ze będę normalnie tolerowac lek jak inne ale pomylilam sie. Czy pomogł - nie wiem. Objawy infekcji wirusowej się wyciszyły ale na jak dlugo skoro tylko 4 dni go bralam, okaze się. Nie polecam.

Ból głowy dodał : ~Thom, 28-02-2014 14:57
3 dnia brania tabletek, nie zniosłem bólu głowy... jestem także osłabiony i nie mogę się na niczym skoncentrować. Odpuściłem sobie te tabletki i od razu jest mi lepiej..
Neosine dodał : ~Stefan, 03-10-2013 00:17
Po zażyciu mam tylko ból i zawroty głowy, a poprawy żadnej Żeby tego było mało, to przed chwilą się porzygałem. Jak dla mnie, to 28 PLN wyrzucone w błoto. Ten lek to jakaś ściema. Nie polecam
skutki uboczne dodał : ~mike, 11-02-2013 11:55
Zauważyłem u siebie skutki uboczne: przemęczenie, ból głowy, osłabiona zdolność koncentracji. Być może związane to jest właśnie ze wzmożoną odpowiedzią immunologiczną przed wirusem, ale i tak objawy są męczące.
gggh dodał : ~ewa, 01-02-2013 15:37
narazie jestem w trakcie leczenia trudno mi się wypowiadać co zauważyłam że idzie opornie