CYCLONAMINE –roztwór do wstrz.

Podstawowe informacje
Nazwa:
CYCLONAMINE –roztwór do wstrz.
Składniki:
Postać leku:
Roztwór do wstrz.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

Preparat wskazany jest przy plamicach o genezie naczyniowej, pokaźnych, starczych, a także zakłóceniach krążenia żylnego. Stosowany również w profilaktyce cukrzycy, zbyt wysokim ciśnieniu tętniczym, otyłości, miażdżycy tętnic oraz schorzeniach którym towarzyszy znaczna łamliwość i przepuszczalność naczyń włosowatych. Ponadto wykorzystywany w profilaktyce i leczeniu przed oraz po różnego rodzaju zabiegach (u okulisty czy stomatologa), zbyt dużym krwawieniu pourazowym i przedłużającej się miesiączce.

Działanie:

CYCLONAMINE należy do grupy preparatów wykazujących właściwości przeciwkrwotoczne. Chroni naczynia krwionośne, ograniczając jednocześnie ich przepuszczalność. Sprawia, ze krótszy staje się czas krwawienia bez oddziaływania na okres protombinowy oraz pozostałe wskaźniki krzepnięcia. Nie zwęża naczyń krwionośnych. Po iniekcji najwyższe działanie obserwowane po blisko 1-2 godzinach. W ¾ lek wydalany jest dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania domięśniowego lub dożylnego
- przed i po zabiegu zaleca się 500-1000 mg (60 minut przed zabiegiem i jeśli istnieje taka konieczność także po zabiegu)
- w przypadku noworodków charakteryzujących się niewielką masą urodzeniową zaleca się 50 mg/kg mc./24h podawane w 4 dawkach
- w przypadku niemowląt odraz starszych dzieci zaleca się stosowanie dawki wynoszącej ½ dawki wskazanej osobom dorosłym.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...