COXTRAL

Podstawowe informacje
Nazwa:
COXTRAL
Składniki:
Postać leku:
10 lub 30 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
4.5 (2 komentarzy)

Wskazania:

COXTRAL jest lekiem przeznaczonym do zwalczania ostrego bólu różnego pochodzenia (dolegliwości przy chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu).

Działanie:

COXTRAL jest lekiem niesteroidiowym o właściwościach zwalczających stany zapalne, ból i gorączkę. Preparat przede wszystkim zatrzymuje aktywność cyklooksygenazy, jednocześnie powodując zmniejszenie syntezy prostaglandyn. Po zażyciu doustnym nimesulid stosunkowo szybko i w pełnej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 120-180 minut od momentu zastosowania. Wchłania się bez względu na obecność pokarmu. Rozkład odbywa się w wątrobie, a wydalanie w 50% możliwe jest dzięki czynności nerek, a około 29% usuwane jest z organizmu z kałem.

Dawkowanie:

- należy stosować preparat tak długo jak tylko to konieczne, po posiłku; tabl. przyjmować w całości, a granulat rozpuścić w szklance wody
- zalecana dawka w wynosi 1 tabl. x 2/24h.
 

Komentarze

skład dodał : ~sss, 24-09-2011 13:51
a gdzie skład? Mam uczulenie na jeden ze składników, przez co mam ograniczone możłiwości przyjmowana leków przeciwbólowych.
... dodał : ~marcin, 05-08-2011 21:25
coxtral jes najlepszy na moja chorobe , daje rade