BISEPTOL

Podstawowe informacje
Nazwa:
BISEPTOL
Składniki:
Postać leku:
Zawiesina doustna, 120 mg, 480 mg x 20 tabl., 960 mg x 10 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

BISEPTOL jest skierowany do osób cierpiących z powodu ciężkich zakażeń dróg oddechowych, stanów zapalnych ucha środkowego, zakażeń nerek i dróg moczowych spowodowanych przede wszystkim Enterobacteriaceae, a także zapaleń opon mózgowo-rdzeniowych oraz chorób wenerycznych. Wskazany również przy zakażeniach przewodu pokarmowego, które powodowane są przez Salmonelle spp, Shigelle spp i Eserichia coli oraz przy zakażeniach skóry o charakterze ropnym.

Działanie:

Wchodzące w skład BISEPTOL trimetoprim i sulfametoksazol, współdziałając wykazują silne właściwości zwalczające bakterie, uniemożliwiając prawidłowy przebieg niektórych faz syntezy folacyny. Działa antybakteryjnie na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne. Ponadto oddziałuje również na takie drobnoustroje jak: Peptostreptococcus spp, Pneumocytstis carinii, Toxoplasma spp, Borelia spp. Nie działa na większość bakterii beztlenowych, gronkowców i paciorkowców, a także Pseudomonas spp, Mycobacterium tuberculosis i inne. Po zażyciu składniki leku stosunkowo szybko i prawie w pełnej postaci przenikają z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 2-4 godzin od momentu zastosowania. Obydwa składniki BISEPTOL rozkładane są w wątrobie, a ich wydalanie odbywa się przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

ZAWIESINA DOUSTNA:
- w przypadku dzieci doustnie zaleca się dawkę 24-36 mg/kg mc./24h; w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia przyjmuje się dawkę 960 mg/12 h
TABLETKI:
- przeznaczone do stosowania doustnego
- lek do podawania w czasie spożywania posiłku; czas leczenia w zależności od choroby szacowany jest na około 10-21 dni
- w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia przyjmuje się dawkę 960 mg/12 h
- u dzieci zaleca się dawkę z przedziału 48-120 mg/kg mc./24h.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...