BI-PROFENID

Podstawowe informacje
Nazwa:
BI-PROFENID
Składniki:
Postać leku:
20 tabl. o zmodyfikowanym uwalnaniu
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (2 komentarzy)

Wskazania:

BI-PROFENID jest preparatem skierowanym do leczenia symptomów zaburzeń reumatologicznych takich jak zapalenie reumatoidalne stawów oraz zapalenie stawów innego pochodzenia. Ponadto wskazany jest przy zapalnych stanach poza stawami, do których należą: zapalenie pochewek ścięgnistych bądź zespół bolesnego barku oraz przy zwyrodnieniu stawów i kręgosłupa, którym towarzyszy znaczny ból i poważne uniesprawnienie pacjenta.

Działanie:

Preparat należy do grupy niesterodiowych leków zwalczających zapalenia, który wykazuje także oprócz właściwości przeciwzapalnych, właściwości łagodzące ból oraz stany podwyższonej temperatury ciała. Lek zatrzymuje cyklooksygenazę, enzym który odpowiada za syntezę prostaglandyn. Ponadto ketoprofen wpływa ujemnie na zlepianie się trombocytów. Po zastosowaniu dosutnym szybko przenika z przewodu pokarmowego, a jego najwyższe stężenie obserwuje się już nawet po upływie 70 minut od momentu zażycia. Ketoprofen rozkładany jest w wątrobie. W postaci metabolitów oraz niezmienionej wydalany jest przede wszystkim dzięki aktywności nerek, niewielka ilość natomiast z kałem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia zaleca się dawkę wynoszącą 150-300 mg/24 h (w jednej lub dwóch dawkach);
- nie należy przyjmować więcej niż 300 mg/24 h
- tabletki połykać w całości, popijając wodą, w czasie posiłku.

Komentarze

Bi Profenid dodał : ~Kalwar, 11-06-2013 16:36
Bardzo mi pomógł w bólu kręgosłupa, ból przeszedł juz po paru godz. (dyskopatia).
opinia dodał : ~Mirek, 10-02-2013 18:10
bardzo skuteczny przy od czynowym zapaleniu stawów dzięki niemu chodzę bez kul