BIORACEF

Podstawowe informacje
Nazwa:
BIORACEF
Składniki:
Postać leku:
125 mg, 250 mg, 500 mg x 10 lub 14 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (7 komentarzy)

Wskazania:

BIORACEF jest lekiem przeznaczonym dla osób cierpiących z powodu zakażenia dolnych dróg oddechowych łącznie z zapaleniem płuc, zakażenia dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich, bakteryjnego zakażenia krwi, rzeżączki i zakażeń ginekologicznych, zakażeń kości i stawów o charakterze gronkowcowym. Wykorzystywany także w zapobieganiu zakażeniom chirurgicznym w okresie okołooperacyjnym.

Działanie:

BIORACEF należy do grupy antybiotyków β-laktamowych. Wykazuje właściwości antybakteryjne przede wszystkim w stosunku do Streptococcus pyogenes, S. pneumoniae, Staphylococcus spp, Eserichia coli, Proteus mirablis, Klebsiella spp, Moraxella catarhallis, a także na bakterie beztlenowe takie jak Peptococcus spp, Peptostreptococcus spp, Clostridium spp. Jego działanie nie obejmuje takich bakterii jak: Acinetobacter spp, Serratia spp, Bacteroides fragilis i inne. Najwyższe stężenie występuje po upływie blisko 120-180 minut od momentu zastosowania leku. Jego wchłanianie do organizmu zależy od obecności pokarmu (po posiłku jest lepsze). Wydalanie cefuroksymu ma miejsce głównie dzięki aktywności nerek i odbywa się w postaci niezmienionej.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, dokładne dawki ustala lekarz
- w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia zalecana dawka w zależności od dolegliwości obejmuje 250-500 mg, przyjmowane co 12 godzin; w przypadku rzeżączki wynosi 1 g (jednorazowo)
- u dzieci stosuje się dawkę 125-250 mg przyjmowane co 12 godzin
- tabletki przyjmować bezpośrednio po posiłku, nie dłużej niż przez 7-10 dni.

Komentarze

penicylina a bioracef dodał : ~ania, 01-12-2013 09:56
jestem rowniez uczulona na penicyline i povprzyjeciu bioracefu dostalam wysypki.
zaprzestańcie się truć dodał : ~sebecx, 20-11-2012 22:21
ludzie zaprzestańcie używać tych anty - bio - tyków
po tych kuracjach zabijających waszą florę bakteryjną będzie o wiele dłużej dochodzić do siebie ...
zainteresujcie się leczeniem dużymi dawkami witaminy C - NATURALNEJ - nie syntetycznej przyswajalnej w okolicach 10 % ... no ale farmacja i konowały na tej witamince się nie dorobią ...
jakos nie widze poprawy dodał : ~b, 30-06-2012 11:57
zaczelo sie u mnie od infekcji gardla ; doatralam Unidox Solutab; po tygodniu okazlo sie ze mam stan podgoraczkowy i z osluchuwyniakalo ze "cos jest na plucu" ; dostal wlasnie Bioracef, zre to juz 5 dzien i jest zmiana...wyzsza temperatura i ze zdejcai wynika ze cos ze stanem zapalnym pluc; zajebiscie;teraz weekend wiec nie amm kontaktu z lekarzem; pomimo srodkam ochronnego moje jelitka zaczynaja sie chyba buntowac; nigdy nie mailam tyle antybiotykow; jestem przerazona bo teraz musze miec chyba silniejszy antybiotyk; poki co mam juz dosc wszystkiego
hahaha pani Refka!! dodał : ~Kornel, 20-05-2012 15:04
Pani Refka, jest Pani przykładem klasycznej histerii. Każdy lek może wywołać działania niepożądane, po każdym antybiotyku może być zakażenie Clostridium difficile. Działania niepożądane występują dość rzadko, są mniejszym złem niż rozwój infekcji pierwotnej. oczywiście decyzja ostateczna, czy pani przyjmie lek zalecony przez lekarza, należy do Pani. Jeśli Pani woli umrzeć z powodu uogólnionego zakażenia pierwotnego, czyli sepsy w wyniku nieprzyjęcia antybiotyku, niż wyzdrowieć z ryzykiem działań niepożądanych, to już wolna wola.
odp dodał : ~mk, 04-05-2012 15:30
Przeraża mnie brak Pani wiedzy. Straszy Pani niepotrzebnie ludzi. Opisane objawy nie są dowodem uczulenia na antybiotyk ! Mogły wystąpić po każdym antybiotyku.Proponuje stosować probiotyki w czasie antybiotykoterapii.
CLOSTRIDIUM DIFFICILE po Bioracefie dodał : ~Refka, 27-01-2012 15:23
Nie polecam!!! Ja jestem uczulona na penicylinę. Lekarz zapewniał mnie,że ten lek nie ma nic wspólnego z penicyliną i zapisał mi go. Okazuje się jednak, że jest krewniakiem penicyliny.Po skończonej kuracji tym antybiotykiem z dnia na dzień czułam się coraz gorzej...nudności, uczucie jakby człowiek się zatruł.Po tygodniu wystąpiła gorączka 38,8 a następnego dnia biegunka w coraz to rzadszej konsystencji nawet z drobinkami krwi oraz kujące bóle brzucha (okolice jelit i żołądka). Niestety skończyło się to tym, że objawy były tak męczące i nie do zniesienia, że nie obyło się bez wezwania pogotowia i 5-dniowego pobytu w szpitalu. Lekarze rozpoznali ostry nieżyt jelitowy - obecność antygenu i toksyn CLOSTRIDIUM DIFFICILE czyli zakażenie tą bakterią po terapii antybiotykowej (Bioracef) Leczenie w szpitalu trwa od 7 - 10 dni ale przy odpowiednich wynikach i stanie zdrowia, dalsze leczenie stosowane jest w domu. Postanowiłam to opisać tutaj, żeby uchronić niektórych przed niepotrzebnymi kłopotami albo i uświadomić, że antybiotyki mogą zrobić dużą krzywdę i to nie tylko ten ale każdy może wywołać taką bakterie. Nie wiem czy u mnie nie przyczyniło się uczulenie na penicylinę , które wywołało szybciej działania niepożądane. Słyszałam nawet opinie, że jest to błąd w sztuce zapisując ten lek osobą uczulonym. Życzę wszystkim zdrowia! Pozdrawiam!