PREVENTIC EXTRA

Podstawowe informacje
Nazwa:
PREVENTIC EXTRA
Składniki:
Postać leku:
60 kaps.
Rodzaj preparatu:
Suplement diety
Kategoria leku:

Wskazania:

 PREVENTIC EXTRA jest preparatem przeznaczonym do stosowania w celu wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Działanie:

 PREVENTIC EXTRA należy do kategorii suplementów diety wspomagających funkcjonowanie układu immunologicznego. Jest preparatem pochodzenia naturalnego, bezpiecznym dla zdrowia. Jego głównym składnikiem jest olej z wątroby rekina grenlandzkiego, który dostarcza organizmowi takich substancji jak: alkiloglicerole, skwalen oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Alkiloglicerole stymulują układ odpornościowy. Korzystnie oddziałują na zgodne z normą działanie szpiku kostnego, , pobudzają produkcje erytrocytów i limfocytów, a także uczestniczą w procesie krzepnięcia krwi. Ponadto neutralizują symptomy uczulenia pokarmowego i zmniejszają oznaki astmy oskrzelowej. Ponadto wpływają na dezaktywację wolnych rodników odpowiadających za proces starzenia. Skwalen wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Łagodzi stany zapalne i reguluje wytwarzanie cholesterolu w wątrobie oraz zabezpiecza przed powstawaniem kamieni żółciowych.
Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3: są niezbędne do zapewnienia prawidłowego przebiegu znacznej liczby procesów biochemicznych mających miejsce w organizmie człowieka. Zmniejszają poziom złego cholesterolu, regulują metabolizm i przyspieszają łagodzenie procesów zapalnych w organizmie. Kwasy te nie są samoistnie wytwarzane przez organizm.

Dawkowanie:

 - preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- zalecana dawka wynosi w przypadku osób dorosłych 2 kaps. x 2/24h (przed bądź w trakcie spożywania posiłku)
- zalecana dawka wynosi w przypadku dzieci powyżej 3 roku życia 1 kaps. x 2/24h.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...