APO-NAPRO

Podstawowe informacje
Nazwa:
APO-NAPRO
Składniki:
Postać leku:
250 mg x 30 tabl., 500 mg x 30 lub 90 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
4.5 (17 komentarzy)

Wskazania:

APO-NAPRO jest lekiem stosowanym w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz innych chorób reumatycznych, do których należą przede wszystkim choroba zwyrodnieniowa stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa i młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Przeznaczony także podczas kuracji zwalczającej ciężkie zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, bolesne miesiączki oraz ostrą dne moczową.

Działanie:

APO-NAPRO jest preparatem, który nie ma charakteru steroidowego. Wykazuje właściwości zwalczające stany zapalne, ból oraz gorączkę. Jego działanie opiera się przede wszystkim na zatrzymaniu syntezy prostaglandyn. Po zażyciu doustnym w pełnej postaci przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie 2-4 godzin od momentu zastosowania. Jego wydalanie odbywa się głównie dzięki czynności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- przy chorobach reumatycznych zalecana dawka wynosi 500-1000 mg w dwóch dawkach podzielonych, w odstępie 12 godzin bądź w dawce jednorazowej
- w ciężkich zaburzeniach mięśniowo-szkieletowych i bolesnym miesiączkowaniu – rozpoczynać od 500 mg/24h, a potem 250 mg w odstępie 6-8 godzin (nie przyjmować więcej niż 1250 mg/24h)
- w ostrej dni moczowej zaczynać od 750 mg, a potem 250 mg w odstępie 8 godzin do ustąpienia ataku
- u dzieci powyżej 5 roku życia przy młodzieńczym zapaleniu reumatoidalnym zaleca się 10 mg/kg mc./24h; przyjmować w dwóch dawkach podzielonych, co 12 godzin.

Komentarze

StrongMan dodał : ~Bruze, 14-01-2013 15:54
Uprawiam żelazny sport i przy dużych obciążeniach pojawia się objaw Rwy kulszowej Apo napro likwiduje go i mogę zacząć rehabilitacje.

Odpowiedz na komentarz

Autor:
Tytuł:
Skuteczność:  (średnia: 5.00)
Cena:  (średnia: 5.00)
Skutki uboczne:  (średnia: 5.00)
Treść:
Przepisz kod z obrazka: