ZOMIREN SR

Podstawowe informacje
Nazwa:
ZOMIREN SR
Składniki:
Postać leku:
0,5 mg lub 1 mg x 30 tabl. o zmodyf. uwalnianiu
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

ZOMIREN SR jest lekiem przeznaczonym dla osób cierpiących z powodu zespołu lęku uogólnionego ( z agorafobią bądź bez niej) oraz nerwicowego zespołu lękowo-depresyjnego.

Działanie:

Alprazolam jako lek wykorzystywany w leczeniu zespołu lęku uogólnionego, działa nasennie i uspokajająco, zwalczając lęk i drgawki. Oddziałuje na układ GABA-ergiczny, powodując wzrost jego aktywności, co w rezultacie ogranicza funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Ponadto dobrze przenika z przewodu pokarmowego, a jego najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie 5-11 godzin od momentu zażycia. Metabolizm alprazolamu przebiega głównie w wątrobie, a za jego wydalanie odpowiedzialne są przede wszystkim nerki.
 

Dawkowanie:

- dawkę ustala lekarz w zależności od pacjenta, preparat przeznaczony do stosowania doustnego tylko dla osób dorosłych
- zespół lęku uogólnionego, na początku przyjmować 0,5mg x 2/24h, dawkę zwiększać co 3-4dni. Maksymalna dawka zalecana wynosi 4mg/24 h w dawkach podzielonych
- zespół lęku napadowego, na początku zażywać 0,5mg x 2/24h, dawkę zwiększać co 3-4dni, najwięcej o 1mg na 24 godziny. Skuteczność leku obserwuje się przy stosowaniu dawki 4-6mg/24h w dawkach podzielonych.
Nie używać w przypadku uczulenia na alprazolam albo pozostałe składniki ani w ciąży i okresie karmienia piersią.
 

Komentarze

Ostrożnie dodał : ~nerwusek, 28-04-2014 21:04
Wszystko ok lek ''cudowny'' tylko trzeba z nim uwazac bo uzależnia