ULTRACOD

Podstawowe informacje
Nazwa:
ULTRACOD
Składniki:
Postać leku:
10 lub 30 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

ULTRACOD jest preparatem przeznaczonym do stosowania u osób cierpiących z powodu odczuwanego bólu o nasileniu umiarkowanym i ciężkim, o różnej etiologii: ból głowy, zębów po zabiegu usunięcia, ból pochodzenia kostno-stawowego, pourazowego (tkanek miękkich) oraz ból miesiączkowy.

Działanie:

Ze względu na to, że ULTRACOD zawiera paracetamol i fosforan kodeiny, łączy on działanie obydwu substancji. Paracetamol wykazuje właściwości łagodzące ból i obniżające gorączkę, do czego dochodzi w wyniku zatrzymywania syntezy prostaglandyn. Po zażyciu doustnym całkiem dobrze przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 30-60 minut od momenty zastosowania. Rozkładany w wątrobie, a jego wydalanie ma miejsce przede wszystkim dzięki czynności nerek. Kodeina głównie likwiduje ból. Po zażyciu doustnym całkiem szybko przenika z przewodu pokarmowego. Jej metabolizm ma miejsce w wątrobie, a wydalana jest z moczem.

Dawkowanie:

- lek przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia zaleca się 1-2 tabl. nawet x 4/24h, przyjmowane co 4-8 godzin (nie zażywać więcej niż 8 tabl. na dobę).
 

Komentarze

ultracod dodał : ~lila, 16-07-2011 08:28
dobry skuteczny szybko działajacy lek polecam