ANTIDOL 15

Podstawowe informacje
Nazwa:
ANTIDOL 15
Składniki:
Postać leku:
10 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

ANTIDOL 15 jest preparatem przeznaczonym do stosowania u osób cierpiących z powodu odczuwanego bólu o nasileniu umiarkowanym i ciężkim, o różnej etiologii: ból głowy, zębów po zabiegu usunięcia, ból pochodzenia kostno-stawowego, pourazowego (tkanek miękkich) oraz ból miesiączkowy.

Działanie:

Ze względu na to, że ANTIDOL 15 zawiera paracetamol i fosforan kodeiny, łączy on działanie obydwu substancji. Paracetamol wykazuje właściwości łagodzące ból i obniżające gorączkę, do czego dochodzi w wyniku zatrzymywania syntezy prostaglandyn. Po zażyciu doustnym całkiem dobrze przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 30-60 minut od momenty zastosowania. Rozkładany w wątrobie, a jego wydalanie ma miejsce przede wszystkim dzięki czynności nerek. Kodeina głównie likwiduje ból. Po zażyciu doustnym całkiem szybko przenika z przewodu pokarmowego. Jej metabolizm ma miejsce w wątrobie, a wydalana jest z moczem.

Dawkowanie:

- lek przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia zaleca się 1-2tabl. nawet x 4/24h, przyjmowane co 4-8 godzin (nie zażywać więcej niż 8 tabl. na dobę)
- stosować po spożyciu posiłku

Komentarze

uwaga na zaparcie dodał : ~mira, 28-04-2011 10:50
zazyłam i mnie zakorkowało, ciezka sprawa