TRIMESAN

Podstawowe informacje
Nazwa:
TRIMESAN
Składniki:
Postać leku:
20 lub 40 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

TRIMESAN jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku zakażeń dróg moczowych, zakażeń przewodu pokarmowego oraz stanów zapalnych płuc, których przyczyną jest obecność Pneumocystis carinii.

Działanie:

TRIMESAN należy do grupy chemioterapeutyków. Jest inhibitorem reduktazy kwasu dihydrofoliowego. Wykazuje działanie bakteriostatyczne, które obejmuje przeważającą część szczepów, np. Enterobacter spp., Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella pneumoniae, Salmonella spp., Shigella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus pneumoniae, Vibrio cholerae i inne. Jego działanie nie dotyczy Pseudomonas aeruginosa, Mycoplasma spp., przeważającej części bakterii beztlenowych i enterokoków. Po zastosowaniu najwyższe stężenie leku obserwuje się we krwi po upływie 0,6-4 godzin. Przebieg wchłaniania preparatu z przewodu pokarmowego zależny jest od obecności treści pokarmowych (jest wtedy mniejszy). Przemiany metaboliczne mają miejsce w wątrobie. Proces wydalania odbywa się przede wszystkim dzięki aktywności nerkowej.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- dokładną dawkę ustala lekarz dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego wiek i występujące u niego dolegliwości
- zazwyczaj w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosuje się 1 tabl. x 2/24h (w odstępie 12 godzin)
- u dzieci w wieku 6-12 lat stosuje się dawkę 4-8 mg/kg/mc/24h w 2 dawkach.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...