TRILEPTAL

Podstawowe informacje
Nazwa:
TRILEPTAL
Składniki:
Postać leku:
150 mg, 300 mg, 600 mg x 50 tabl. powl., zawiesina doustna
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

TRILEPTAL wskazany jest przy atakach padaczkowych częściowych przebiegających z (lub bez) wtórnie uogólnionymi napadami toniczno-klonicznymi. Przeznaczonych do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życie.

Działanie:

TRILEPTAL należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Działa głównie poprzez hamowanie sensytywnych na napięcie kanałów sodowych, w wyniku czego dochodzi do uregulowania nadmiernie stymulowanych błon neuronów, zatrzymania powtarzających się wyładowań komórek nerwowych i ograniczenia rozprzestrzeniania się impulsów synaptycznych. Przeciwdrgawkowe właściwości preparatu mogą mieć też związek z zintensyfikowanym przewodnictwem potasowym i modulacją zależnych od poziomu napięcia kanałów wapniowych. Po zastosowaniu doustnym okskarbazepina w całkowitej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Proces wydalania ma miejsce w głównej mierze dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych stosuje się zazwyczaj dawkę na początku 300 mg x 2/24h, jeśli istnieje taka konieczność dawka może zostać zwiększona z tygodniowym odstępem o 600 mg
- w przypadku dzieci powyżej 6 roku życia zaleca się 8-10 mg/kg m.c./24h w dwóch dawkach; korzystne rezultaty lecznicze są obserwowalne po zastosowaniu dawki podtrzymującej 30 mg/kg m.c./24h.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...