ANAFRANIL SR 75

Podstawowe informacje
Nazwa:
ANAFRANIL SR 75
Składniki:
Postać leku:
75 mg x 20 tabl,
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

ANAFRANIL jest preparatem skierowanym przede wszystkim do osób cierpiących na chorobę afektywną jednobiegunową o różnym pochodzeniu – między innymi depresję endogenną, sytuacyjną, inwolucyjną, depresję w przebiegu schorzeń organicznych, nerwicę depresyjną, depresja towarzysząca schizofrenii bądź innym psychozom, katapleksja towarzysząca narkolepsji. Lek ten może być także przyjmowany pomocniczo w leczeniu długotrwałego bólu oraz moczenia u dzieci poniżej 5 roku życia, u których wykluczone są przyczyny organiczne.

Działanie:

ANAFRANIL jest lekiem antydepresyjnym, którego charakteryzuje dość szeroki zasób właściwości. Przede wszystkim działa zatrzymując zwrotny wychwyt serotoniny i noradrenaliny. Dość mocno oddziałuje na receptory -drenergiczne, ponadto hamuje receptory histaminowe. Co więcej wykazuje właściwości przeciwcholinergiczne. Po zażyciu doustnym stosunkowo szybko przenika z przewodu pokarmowego. Jego rozkład odbywa się w wątrobie. W największym stopniu wydalany jest z moczem (2/3), a w pozostałej części z kałem (1/3).

Dawkowanie:

- preparat do stosowania doustnego
- wielkości i częstotliwość dawki ustalana na podstawie indywidualnych objawów pacjentów
- depresja, zespoły natręctw fobie – należy rozpoczynać od dawki 25mg x 2-3/24h, potem zwiększać regularnie w ciągu pierwszych 7 dni do 100-150 mg; po osiągnięciu oczekiwanych efektów zastosować dawkę podtrzymującą wynoszącą 50-100 mg.
- katapleksja towarzysząca narkolepsji – 25-75 mg/24h

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...