AMOTAKS

Podstawowe informacje
Nazwa:
AMOTAKS
Składniki:
Postać leku:
250 mg x 16 kaps., 500mg x 16 kaps., 1g x 16 tabl.,
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

AMOTAKS jest preparatem zalecanym do stosowania przy infekcjach ucha, gardła, zatok, zakażeniach dróg moczowych, zakażeniach skóry i tkanek miękkich oraz dolnych dróg oddechowych. Wskazany również w leczeniu ciężkiej rzeżączki bez powikłań, a także w profilaktyce stanów zapalnych wsierdzia przed zabiegami torakochirurgicznymi, stomatologicznymi i na drogach oddechowych u osób znajdujących się w grupie ryzyka.

Działanie:

AMOTAKS jest antybiotykiem, którego działanie polega przede wszystkim zatrzymywaniu biosyntezy ściany komórkowej. Ponadto wykazuje właściwości antybakteryjne w odniesieniu do Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumonie, Heliobacyter pylori. Wpływ leku na inne drobnoustroje zawęża się do szczepów, które nie produkują β-laktamazy Staphylococcus spp, Heamophilus influenzae, Eserichia coli, Proteus mirabillis, Neisseria gonorrhoeae. Amokscyliny można używać w połączeniu z preparatami aminoglikozydowymi, dzięki czemu daje lepsze efekty lecznicze. Po zastosowaniu w stosunkowo szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego. Ponadto odbywa się to bez względu na obecność pokarmu. Jego wydalanie ma miejsce przede wszystkim z moczem, w postaci niezmienionej.

Dawkowanie:

- dokładne dawki ustala lekarz
- w przypadku dzieci powyżej 10 roku życia (o wadze większej niż 40 kg) i dorosłych zaleca się przy infekcjach dróg oddechowych, zakażeniach dróg moczowych i skóry oraz tkanek miękkich 250-500 mg przyjmowane w odstępie 8 godzin; w szczególnych przypadkach dawkę można zażywać co 6 godzin
- rzeżączka – zaleca się przyjmować jednorazowo 3 g preparatu
- profilaktyka zapalenia wsierdzia – 3-4 g przyjmowane na 60 minut przed planowanym zabiegiem
- dzieci poniżej 10 roku życia – dawka zalecana wynosi 20mg/kg mc./24h w trzech dawkach podzielonych; rzeżączka jednorazowo 50mg/kg mc.
- preparat należy stosować przez około 7 dni (używać nawet 2-3 dni po ustąpieniu objawów chorobowych)

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...