SERTAGEN

Podstawowe informacje
Nazwa:
SERTAGEN
Składniki:
Postać leku:
50 mg lub 100 mg x 28 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

SERTAGEN jest lekiem przeznaczonym dla osób z zaburzeniami depresyjnymi (łącznie z depresją z symptomami lęku), obsesyjno-kompulsyjnymi (u osób dorosłych i dzieci) oraz zaburzeń związanych ze stresem pourazowym.

Działanie:

SERTAGEN jest preparatem antydepresyjnym, charakteryzującym się selektywnym działaniu zatrzymującym wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach mózgu. W ramach leczenia sertalina zatrzymuje wychwyt serotoniny przez trombocyty. Jego powinowactwo w stosunku do receptorów adrenergicznych, cholinergicznych, GABA, dopaminergicznych, histaminergicznych, serotoninergicznych i beznodiazepinowych jest niewielkie. Przypuszczalnie jest to powodu tego, że nie wykazuje właściwości kardiotoksycznych, sedatywnych i przeciwcholinergicznych.
Najwyższe stężenie sertaliny we krwi zgodnie z przeprowadzonymi badaniami odnotowywano po upływie 4,5-8,4 godziny od momentu. Wydalana w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów zarówno z moczem jak i kałem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku depresji u osób dorosłych zaleca się na początku dawkę 50 mg/24h (zazwyczaj stosowana dawka lecznicza)
- w przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u osób dorosłych zaleca się 50 mg/24h, można jednak dawkę tą zwiększać aż do 200 mg/24h
- w przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat leczenie rozpoczyna się od 25-50 mg/24h, dawkę można zwiększać do 200 mg (stopniowo, w odstępie co najmniej 7 dni)
- w przypadku stresu pourazowego , u osób dorosłych rozpoczynać od 25 mg/24h zwiększając maksymalnie do 200 mg/24h.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...