RIVANOL

Podstawowe informacje
Nazwa:
RIVANOL
Składniki:
Postać leku:
100 g, 150 g, 250 g, 500 g, 1000 g płynu do stosowania na skórę
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
4 (4 komentarzy)

Wskazania:

RIVANOL jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku zakażeń ropnych skóry, śluzówek, ran, zapaleń zewnętrznych organów moczowo-płciowych, infekcji jamy ustnej, otarć naskórka, oparzeń i owrzodzeń.

Działanie:

RIVANOL należy do kategorii leków przeznaczonych do użytku miejscowego. Charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi, które obejmują przede wszystkim bakterie Gram-dodatnie. Ponadto działa przeciwpierwotniakowo. Preparat wpływa negatywnie na enzymy i zatrzymuje syntezę polipeptydów bakterii. Jego działanie nie jest tylko powierzchniowe, ale obejmuje także sąsiednie tkanki.
 

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego
- zaleca się przemywanie skóry preparatem kilka razy dziennie (można stosować również w postaci okładów, przymoczek)

Komentarze

konkrety proszę dodał : ~afryta, 09-03-2013 09:55
"jaranno" proszę podać konkrety (dane) odnośnie amputacji stóp, a nie uprawiać chorą demagogię
odp. dodał : ~Piaskun, 13-01-2013 22:51
Ja do komentarza powyższego chciałem dodać tyle iż osoba która tak ostro wyraża się o polskich szpitalach nie była chyba w żadnym za granicami naszego kraju, wszystkim się zawsze wydaje że tam jest nowoczesność, że tam jest wysoki poziom i specjaliści są zwykle najlepsi a to wszystko gówno prawda, ceńmy to co mamy bo gdzie indziej pozwolą Ci umrzeć, w obcym kraju obco krajowiec jest dla lekarzy królikiem doświadczalnym!
Rivanol czy Octenisept, octenisan, dermacyd itd? dodał : ~Ktoś, 21-01-2012 23:30
Jak w sredniowieczu tak i we współczesnej Polsce
łatwiej amputowac niz leczyć dodał : ~jaranna, 13-01-2012 13:55
Rivanol do dnia dzidssiejszego jest stosowany przez lekarzy w Polsce do leczenia ran. Skandal. Dostępne sa wspaniałe płyny odkażające i opatrunki ale NFZ nie chce tego refundowac, a lekarze ran leczyć nie potrafią. amputacja stóp to coedzienna praktyka podczas gdy na całym świecie amutacje sa unikane a rany wyleczalne. Nawet długoletnie rany obecnie doskonale sie lecza metodami których polscy lekarze nie znają. dzicz z buszu czyhająca na kasę! łatwiej amputować niz leczyć!