REQUIP

Podstawowe informacje
Składniki:
Postać leku:
0,25 mg x 210 tabl. powl., 0,5 mg, 1 mg, 2 mg, 5 mg x 21 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Wskazania:

REQUIP jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku choroby Parkinsona (w monoterapii lub leczeniu skojarzonym z lewodopą).

Działanie:

REGUIP zawiera ropinirol, który stanowi nieergolinowego agonistę dopaminy. Powoduje zmniejszenie deficytu dopaminy, który zazwyczaj występuje przy chorobie Parkinsona. Ma to miejsce w wyniku stymulacji receptorów dopaminowych w prążkowiu. W związku z tym, że preparat działa na podwzgórze i przysadkę mózgową, zatrzymuje produkcję prolaktyny. Po zastosowaniu lek w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego, najwyższe stężenie osiągając po upływie blisko 90 minut. Przemiany metaboliczne odbywają się w wątrobie. Proces wydalania możliwy przede wszystkim dzięki aktywności nerkowej.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- dokładną dawkę ustala lekarz dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta
- na początku zazwyczaj zaleca się dawkę wynoszącą 0,25 mg x 3/24h przez pierwsze 7 dni leczenia, następnie dawka może być zwiększana aż do 3 mg x 3/24h w 4 tygodniu leczenia preparatem.



Brak komentarzy

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...