POLVERTIC

Podstawowe informacje
Nazwa:
POLVERTIC
Składniki:
Postać leku:
8 mg x 30 lub 100 tabl., 16 mg lub 24 mg x 30 lub 60 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania podczas leczenie choroby Meniere’a, która przebiega z takimi symptomami jak zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu oraz mdłości.

Działanie:

Dokładny mechanizm betahistyny wchodzącej w skład leku nie został jeszcze poznany. Wiadomo na pewno, że substancja ta działa przeciwnie do receptorów H1 znajdujących się w obwodowych naczyniach krwionośnych. Oddziałuje też na przepływ krwi w uchu wewnętrznym i bezpośrednio wpływa na komórki nerwowe jądra przedsionkowego. Ponadto powoduje zwiększenie przepuszczalności nabłonka w płucach, co w pojedynczych przypadkach może przyczynić się do niewielkiego spadku ciśnienia tętniczego. W minimalnym stopniu oddziałuje na aktywność gruczołów wydzielniczych zewnętrznych. Po zażyciu doustnym betahistyna przenika w pełnej postaci z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 60 minut od zastosowania. Rozkładany w wątrobie, a wydalany przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, podczas spożywania posiłku, w dawkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta
- w przypadku leczenia dorosłych zalecana dawka wynosi 24-48 mg/24h (w dawkach podzielonych).

Komentarze

Polvertic a Stilnox ? dodał : ~Romanos, 04-10-2011 19:09
Czy Polvertic można stosowac razem z Stilnox-em? Słyszałem/czytałem że nie powinno się .Po 1.5 miesiąca stosowania Polvertic, jest poprawa,t.j. zmniejszone zawroty głowy..