PECTODRILL

Podstawowe informacje
Nazwa:
PECTODRILL
Składniki:
Postać leku:
20 tabl. do ssania, syrop
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
1 (5 komentarzy)

Wskazania:

PECTODRILL jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku leczenia schorzeń układu oddechowego w czasie trwania których ma miejsce nadmierne wydzielanie gęstego oraz lepkiego śluzu.

Działanie:

PECTODRILL należy do kategorii preparatów mukolitycznych. Zawarta w nim karbocysteina oddziałuje na skład śluzu pochodzącego z oskrzeli. Preparat ogranicza proces rozrostu komórek kubkowych, stymuluje syntezę sialomucyn, co w rezultacie powoduje ograniczenie lepkości śluzu oraz poprawę odksztuszania. Po zastosowaniu doustnym karbocysteina w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 120 minut. Proces wydalania preparatu ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- zazwyczaj zaleca się podawanie w przypadku dorosłych 1 tabl. lub 15 ml syropu x 3/24h (później 10 ml syropu x 3/24h).

Komentarze

na suchy kaszel zdecydowanie NIE dodał : ~niezadowolona, 05-02-2015 15:43
lekarz przepisał mi pectodrill na silny suchy kaszel, po dwóch dniach stosowania zaczęłam sie dusić i nie pozbyłam się ani grama wydzieliny!
super na zatoki dodał : ~anabel, 25-02-2013 20:49
Mam odwieczny problem z zatkanymi zatokami. Lekarz polecił mi te tabletki do ssania i jestem bardzo zadowolona.
Wreszcie mogę normalnie funkcjonować. Bardzo dobrze zadziałał.
kaszel suchy dodał : ~kropka, 14-01-2013 10:31
tak , jak najbardziej nadaje sie na kaszel suchy. Ja mialam takie napady suchego kaszlu ze podczas jednego z takich "epizodow" mało sie nie udusiam. Dostałam od lekarza antybiotyk i własnie pektodrill. Juz po pierwszej dawce kaszel zrobił sie bardziej "mokry" i minęły napady. Jeszcze przez kilka dni odksztuszam ale codziennie mniej i zadziej. Spróbuj, na pewno pomoze. Zycze zdrowia
? dodał : ~w., 27-04-2011 15:58
czy ten lek jest odpowiedni na suchy duszacy kaszel? wczoraj został mi przepisany przez lekarza wraz z antybiotykiem. wszedzie czytam, ze podaje sie go na kaszel "mokry".
czy w takim razie jest odpowiedni jeśli mam suchy, duszacy kaszel?