PAROGEN

Podstawowe informacje
Nazwa:
PAROGEN
Składniki:
Postać leku:
30 lub 60 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
1 (2 komentarzy)

Wskazania:

PAROGEN jest preparatem wskazanym w przypadku stanów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń lekowych występujących z napadami lęku (z agorafobią bądź bez niej) nerwicy społecznej, ogólnych zaburzeń o charakterze lękowym oraz zaburzeń stresowych pojawiających się po urazie.

Działanie:

PAROGEN należy do kategorii intensywnie i wybiorczo działających inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny w komórkach nerwowych mózgu. Zawarta w preparacie paroksetyna wykazuje nieznaczne powinowactwo do cholinergicznych receptorów muskarynowych. Nie działa zakłócająco na funkcjonowanie psychoruchowe organizmu oraz nie intensyfikuje właściwości alkoholu. Po zastosowaniu doustnym paroksetyna dobrze przenika z przewodu pokarmowego i ulega efektowi pierwszego przejścia. Preparat w postaci niezmienionej oraz metabolitów jest wydalany dzięki przede wszystkim aktywności nerek oraz układu pokarmowego.
 

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- dokładną dawkę ustala lekarz specjalista dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta
- zazwyczaj leczenie rozpoczynane jest od dawki wynoszącej 1 tabl./24h, w zależności od tego na jakiego typu zaburzenia cierpi chory zwiększana do maksymalnie 2-2,5 tabl./24h.
- tabl. należy przyjmować rano podczas posiłku, w jednej dawce.

Komentarze

Straszny lek ! dodał : ~Przyjaciel Pauli, 01-05-2013 13:10
Witam, moja przyjaciółka bierze ParoGen od 2 lat, ten lek to zbrodnia na człowieku !
Przyczyny choroby zostają zatuszowane a ona jak naćpana cieszy się ze wszystkiego i wszystko ma gdzieś !
Bardzo smutne to co zrobił z nią ten "lek"
Oczywiście żyje szczęśliwie ale inni tylko przez to cierpią bo jej psychika uległa depersonalizaji i nie jest po prostu sobą :(
Lekarze dziwią się gdy robi przerwę że choroba powraca. Zalecają kontynuowanie "leku". A ja mówię że to durnie i nie wiedzą nic na temat chorób psychicznych.
Jeśli chcesz wygrać, psychotropy to jest pochyła droga na sam dół bo wyjście potem z uzależnienia okazuje się wręcz niemożliwe, bardzo, bardzo trudne. Grupowa terapia i leczenie psychologiczne plus ciężka praca nad sobą to jest prawdziwa terapia.
Powodzenia i nie dajcie się naćpać tym co jest jeszcze gorsze od wielu narkotyków w imię nauki.