OC-35

Podstawowe informacje
Nazwa:
OC-35
Składniki:
Postać leku:
21 tabl. lub 3 x 21 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

OC-35 wskazany jest przy ostrej postaci trądziku, która występuje z łojotokiem lub bez niego, a nie reaguje na długą kurację antybiotykami bądź hirsutyzmu o delikatnym charakterze.

Działanie:

OC-35 wykazuje właściwości antyandrogenne, progestagenne oraz przeciwgonadotropowe. Zatrzymuje aktywność gruczołów łojowych, po kuracji trwającej 3-4 miesiące ustępują zmiany trądzikowe, a tym samym nie powstają nowe. Po krótszym czasie stosowania eliminuje łojotok i łysienie. Ze względu na to, że preparat wykazuje również właściwości antykoncepcyjne, zatrzymuje owulację i zmienia wydzielinę szyjki macicy. Lek stosunkowo dobrze i szybko po zażyciu doustnym przenika z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie 1,6-1,7 godziny od momentu zastosowania. Wydalanie ma miejsce głównie z żółcią oraz dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- zaleca się zażywanie 1 tabl. przez 21 dni o stałej porze dnia, rozpoczynając od 1 lub 5 dnia cyklu. Po zażyciu ostatniej tabl. następuje 7 dniowa przerwa, podczas której pojawia się krwawienie (miesiączka)
- zażywając pierwszą tabl. w 5 dniu cyklu należy zastosować dodatkową metodą antykoncepcji lub wstrzemięźliwość seksualną
- w przypadku pominięcia jednej tabl. należy zażyć ją jak najszybciej, a jeżeli między zażyciem jednej a drugiej tabletki minie ponad 36 godzin można przyjąć, że zapobieganie owulacji zostało przerwane.

Komentarze

dzialanie leku dodał : ~gosc, 31-03-2011 10:49
dermatolog polecił mi te tabletki na zmiany trądzikowe, ale jak to się ma do antykoncepcji, ponieważ stosuję regulon i raczej nie chciałabym mieć dzieci??