NOVATE

Podstawowe informacje
Nazwa:
NOVATE
Składniki:
Postać leku:
Maść, krem
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
3.5 (5 komentarzy)

Wskazania:

Preparat wskazany jest przy krótkotrwałej kuracji leczniczej poważnych i ostrych, bez infekcyjnych, stanów zapalnych skóry, które nie są oporne na glikokortykosteroidy. Towarzyszy im nieustający świąd bądź zbyt duże rogowacenie skóry. Stosowany między innymi przy łuszczycy, liszaju płaskim, liszaju rumieniowatym przewlekłym.

Działanie:

NOVATE należy do leków, które wykazują intensywne działanie miejscowe. Jego właściwości obejmują zwalczanie stanów zapalnych, swędzenia i obkurczanie naczyń krwionośnych. Przy kumulacji wielu czynników może dojść do przenikania preparatu przez skórę. Jego metabolizm ma miejsce przede wszystkim w wątrobie. W przeważającej postaci wydalanie leku odbywa się dzięki aktywności nerek. Niewielka jego część zaś wydalana jest z żółcią.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania zewnętrznego, miejscowego
- zaleca się nakładanie niewielkiej ilości preparatu na powierzchnię skóry chorobowo zmienionej x 1/24h
- maksymalny czas stosowania wynosi 14 dni.

Komentarze

białe plamy dodał : ~noovate, 30-09-2011 21:43
na skórze twarzy pojawiły mi sie bąblei lekarz kaał mi stosowaćna nie nowate. bąble zniknęly lecz moja twarz w miejscach smarowanych maścią zbielała...co robić?
Atopowe zapalenie skóry dodał : ~AZS, 19-07-2011 12:58
Witam!
Odkąd pamiętam mam atopowe zapalenie skóry, raz mniej raz bardziej zależy w sumie nie wiem od czego. Novate mi pomogła ale też zaszkodziła. Faktem jest że po kuracji przez ok.rok miałam spokój, jednak moja skóra na wewnętrznej części dłoni bo głównie w tym miejscu mam problem zrobiła się cienka i bardzo szybko mi się wysusza, muszę ciągle natłuszczać żeby nie pękała. Jednak nic innego mi nie pomagało niestety. Trzeba uważać z dawkowaniem. Życzę powodzenia.
opinia dodał : ~Adam, 07-06-2011 04:51
Witam. Novate przepisał mi lekarz i z początku stosowałem wg. zaleceń lekarza aż do zakończenia kuracji i następnej wizyty lekarza. Lekarz kazał mi smarować chore miejsca 1x dziennie przez 5 dni. Później odstawiłem maść i po ok 2 tygodniach problem powrócił, plamy zaczęły się pojawiać. Teraz smaruję maścią jak plamy wychodzą, średnio raz na 10 dni. Przeważnie smaruję na wieczór i na drugi dzień nie mam już plam. Lekarz nie zdiagnozował dokładnie przyczyny, tylko kazał mi dalej smarować tą maścią a plamy które się pojawiają na twarzy są okropne, robią się intensywnie czerwone i w tych miejscach delikatnie skóra się łuszczy, po smarowaniu wygląda jak by nigdy nic, jednak wolał bym żeby tych plam wogóle nie było. Narazie z maścią novate żyję jakieś pół roku. Pozdrawiam.
novate dodał : ~darek, 17-05-2011 07:25
witam,dopiero stosuje novate drugi dzien i jeszcze nie widze efektow ale podziele sie ze kilka dni co do dzialania leku