NOAX UNO

Podstawowe informacje
Nazwa:
NOAX UNO
Składniki:
Postać leku:
100 mg x 5 tabl. o przedł. uwalnianiu, 200 mg lub 300 mg x 10 lub 30 tabl. o przedł. uwalnianiu
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

NOAX UNO jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych o przeciętnym bądź znacznym nasileniu.

Działanie:

NOAX UNO należy do kategorii leków przeciwbólowych, wykazujących działanie ośrodkowe. Stanowi czystego, nieselektywnego agonistę receptorów opioidowych mi, delta i kappa (z wyjątkowym powinowactwem do receptora mi). Dodatkowo tramadol zatrzymuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i powoduje wzrost wydzielania serotoniny. Wykazuje także działanie przeciwkaszlowe. Tramadol w odróżnieniu od morfiny przyjmowany w dawkach wskazanych przez lekarza nie zatrzymuje aktywności układu oddechowego oraz nie zakłóca procesów motorycznych przewodu pokarmowego. W niewielkim stopniu oddziałuje na układ krwionośny. Po zastosowaniu doustnym preparat w szybkim tempie i prawie w całkowitej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Procesy metaboliczne tramadolu zachodzą w wątrobie. Wydalanie ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- dokładną dawkę ustala się indywidualnie do każdego pacjenta biorąc pod uwagę stopień intensywności dolegliwości bólowych i jego wrażliwość
- w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia na początku zaleca się przeważnie 1 tabl. 100 mg x 1/24h, w ramach podtrzymania 1 tabl. 200 mg x 1/24h; jeżeli istnieje taka konieczność dawka może zostać zwiększona o 100 mg do maksymalnie 300-400 mg/24h.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...