NILOGRIN

Podstawowe informacje
Nazwa:
NILOGRIN
Składniki:
Postać leku:
10 mg lub 30 mg x 30 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

NIILOGRIN wskazany jest w przypadku ostrych i długotrwałych zaburzeń krążenia mózgowego i zaburzeń metabolizmu mózg, a także przy ostrych i długotrwałych zaburzeń krążenia obwodowego, migrenie i bólach głowy pochodzenia naczynioruchowego. Stosowany również przy ostrych i długotrwałych zaburzeniach krążenia w naczyniach krwionośnych siatkówki i naczyniówki, retinopatii naczyniowych, nawrotowych skurczach tętnicy środkowej oraz ostrych i długotrwałych zaburzeniach w uchu wewnętrznym.

Działanie:

Nicergolina działa przede wszystkim -adrenolitycznie. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, spadek oporu naczyniowego, wzrost przepływu w tętnicach, lepsze ukrwienie organów, wpływa na metabolizm ośrodkowego układu nerwowego (jednocześnie poprawiając metabolizm tych części, które są niedokrwione). Zmniejsza krzepliwość krwi, co jest rezultatem obniżenia ciśnienia tętniczego krwi i antyagregacji. Po zastosowaniu doustnym nicergolina dobrze przenika z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 60-90 minut od momentu zażycia. Preparat wydalany jest przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, przed posiłkiem
- zazwyczaj stosuje się dawkę z zakresu 10-60 mg/24h, przeważnie podaje się 30 mg/24h lub 60 mg/24h, jednak dokładną dawkę ustala lekarz dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta.

Komentarze

lek zastępczy dodał : ~Maria, 16-11-2012 17:52
Czy jest lek zastępczy za nilogrin 30 mg spełniający tę samą funkcję leczniczą. Czy może ktoś zna taki lek, lekarz twierdzi
,że nie ma