NEUROTOP RETARD

Podstawowe informacje
Nazwa:
NEUROTOP RETARD
Składniki:
Postać leku:
300 mg lub 600 mg x 50 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

Preparat przeznaczony do stosowania u osób u których zdiagnozowano padaczkę (o różnego rodzaju napadach: częściowo złożonych, uogólniono toniczno-klinicznych, mieszanych) oraz neuralgię nerwu trójdzielnego i językowo-gardłowego. NEUROTOP RETARD zalecany także podczas leczenia zespołów maniakalnych i profilaktyce psychozy maniakalno-depresyjnej. Wskazany również przy alkoholowym zespole odstawiennym.

Działanie:

NEUROTOP RETARD jest lekiem psychotropowym, który wykazuje przede wszystkim właściwości przeciwdrgawkowe oraz zwalczające ból w neuralgii nerwu trójdzielnego. Karbamazepina zatrzymuje kanały sodowe, do czego dochodzi w wyniku jej wiązania się z nimi. W rezultacie dochodzi to ograniczenia aktywności komórek i zmniejszenia się częstotliwości regularnych wyładowań potencjału czynnościowego (co stanowi wynik rzadziej powtarzających się pobudzeń). Karbamazepina w niewielkim stopniu hamuje czynność układu parasympatycznego. Ponadto nie działa na receptor benzodiazepinowy, receptory adenozynowe, adrenergiczne a2, GABA-ergiczne i receptory dla aminokwasów pobudzających. Co więcej należy wiedzieć że lek nie wykazuje wszechstronnego działania przeciwbólowego i zwalcza tylko nerwobóle. Po zastosowaniu doustnym preparat całkiem dobrze przenika z przewodu pokarmowego. Jego rozkład odbywa się przede wszystkim w wątrobie. W największym stopniu wydalany z moczem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- ważne jest, aby dawka początkowa była stosunkowo mała; następnie należy ją zwiększać stopniowo aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów (potem zmniejszać)
- padaczka – w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia zalecana dawka wynosi 150 mg x 2/24h, z czasem dawkę należy zwiększać; w ramach podtrzymania stosuje się dawkę 600 mg/24h; u dzieci w wieku 6-10 lat stosuje się 15-20 mg/kg mc./24h

Komentarze

halucynacje dodał : ~alex, 02-08-2013 19:44
po zażyciu 2,5 lub 4,5 tabletek mogą wystąpić halucynacje dźwiękowe