NELOREN

Podstawowe informacje
Nazwa:
NELOREN
Składniki:
Postać leku:
10 amp. x 2 ml roztwor do wstrz.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

NELOREN przeznaczony jest do stosowania w przypadku zakażeń wywoływanych przede wszystkim przez gronkowce i paciorkowce o charakterze ciężkim (zakażenia kości i stawów, skóry i tkanek miękkich, dróg oddechowych). Wykorzystywany również w profilaktyce podczas zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej.

Działanie:

NELOREN należy do grupy antybiotyków linkozamidowych. Wykazuje właściwości bakteriostatyczne bądź bakteriobójcze w zależności od wielkości przyjmowanej dawki i odporności bakterii. Jego działanie obejmuje drobnoustroje oprócz Enterococcus spp., Enterobacteraceae, Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Neisseria spp. Po zastosowaniu w postaci iniekcji domięśniowej bardzo dobrze przenika z przewodu pokarmowego. Proces wydalania ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności układu pokarmowego.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania domięśniowego lub dożylnie
- w przypadku osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku życia zaleca się stosowanie 2 amp./24h domięśniowo lub 2 amp. x 2-3/24h dożylnie;
w przypadku dzieci powyżej 2 m.ż. zaleca się 10 mg/kg mc./24h lub 10-20 mg/kg mc./24h dożylnie w 2-3 dawkach przyjmowane w odstępie 8-12 godzin.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...