LUTEINA Tabletki podjęzykowe

Podstawowe informacje
Nazwa:
LUTEINA Tabletki podjęzykowe
Składniki:
Postać leku:
30 tabl. podjęzykowych
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

LUTEINA jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku deficytów progesteronu, gruczolistości zewnętrznej, zapłodnienia in vitro, niepłodności mającej związek z osłabieniem czynności lutealnej, poronień nawykowych i zagrażających (na tle deficytu progesteronu), niewydolności fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego i w ramach hormonalnej terapii zastępczej oraz przy zespole napięcia przedmiesiączkowego.

Działanie:

LUTEINA jest syntetycznie uzyskiwanym naturalnym hormonem ciałka żółtego jajnika. Progesteron między innymi powoduje umożliwienie owulacji dzięki zintensyfikowaniu proteolizy ściany pęcherzyka Graafa; sekrecyjną przemianę błony śluzowej macicy, co umożliwia zagnieżdżenie zapłodnionego jajeczka; zatrzymanie nadmiernego rozrostu błony śluzowej macicy w wyniku oddziaływania estrogenów; stopniowe zmiany w tkance nabłonkowej jajowodów, szyjki macicy i pochwy. Ponadto progesterony współdziałając z estrogenami wpływa na gruczoły sutkowe stymulując procesy wzrostu pęcherzyków gruczołowych i tkanki nabłonkowej przewodów i biorąc udział w pobudzaniu receptorów potrzebnych do procesu wydzielania mleka. Dzięki występowaniu w organizmie progesteronu możliwe jest utrzymanie ciąży przez 9 miesięcy. Po zastosowaniu pod język najwyższe stężenie we krwi hormonu obserwuje się po upływie blisko 6-7 godzin. Procesy metaboliczne mają miejsce przede wszystkim w wątrobie. Wydalany głównie dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania dopochwowego
- dokładną dawkę ustala lekarz, dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta biorąc pod uwagę wskazania i odpowiedź terapeutyczną.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...