KLARMIN

Podstawowe informacje
Nazwa:
KLARMIN
Składniki:
Postać leku:
250 mg x 14 tabl. powl., 500 mg x 14 lub 20 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

KLARMIN jest środkiem stosowanym przy zakażeniach bakteryjnych, wywoływanych przez drobnoustroje wrażliwe na klaritomycynę, czyli zakażenia kości i stawów, stany zapalne ucha środkowego, gardła i zatok, zakażenia zębów i jamy ustnej, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, zakażenia żeńskich organów rozrodczych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, płonica, posocznica i zapalenie wsierdzia, a także rozsiane bądź zlokalizowane MAC i inne.

Działanie:

KLARMIN należy do grupy antybiotyków makrolidowych nowej generacji, którego działanie jest znacznie bardziej intensywne i silne niż w przypadku erytromycyny. Wykazuje właściwości bakteriostatyczne w stosunku do znacznej liczby drobnoustrojów. Jego działanie obejmuje między innymi Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Legionella spp., Moraxella catarrhallis, Chlamydia pneumoniae, Heliobacter pylori, Mycoplasama pneumoniae. Po zastosowaniu doustnym preparat w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego, bez względu na obecność treści pokarmowej docierając do przeważającej części tkanek. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 2-3 godzin od momentu zastosowani. Rozkładana klaritomycyna jest głównie w wątrobie, a wydalana zarówno dzięki aktywności nerek oraz układu pokarmowego.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, bez względu na posiłki
- w przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia przeważnie zaleca się 250-500 mg x 2/24h (co 12 godzin), w cięższych postaciach schorzeń zastosować podwójną dawkę.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...