KLABAX

Podstawowe informacje
Nazwa:
KLABAX
Składniki:
Postać leku:
250 mg x 14 lub 16 tabl. powl, 500 mg x 10, 14 lub 20 tabl. powl., granulat do sporz. zaw. doustnej (125 mg/5 ml), (250 mg/5 ml)
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
1 (13 komentarzy)

Wskazania:

KLABAX jest środkiem stosowanym przy zakażeniach bakteryjnych, wywoływanych przez drobnoustroje wrażliwe na klaritomycynę, czyli zakażenia kości i stawów, stany zapalne ucha środkowego, gardła i zatok, zakażenia zębów i jamy ustnej, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, zakażenia żeńskich organów rozrodczych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, płonica, posocznica i zapalenie wsierdzia.

Działanie:

KLABAX należy do grupy antybiotyków makrolidowych,. Wykazuje właściwości bakteriostatyczne w stosunku do znacznej liczby drobnoustrojów. Jego działanie obejmuje między innymi Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Legionella spp., Moraxella catarrhallis, Chlamydia pneumoniae, Heliobacter pylori, Mycoplasama pneumoniae. Po zastosowaniu doustnym preparat w tradycyjnych tabl. w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego. Rozkładana klaritomycyna jest głównie w wątrobie, a wydalana zarówno dzięki aktywności nerek oraz układu pokarmowego.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, bez względu na posiłki
- w przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia przeważnie zaleca się 250-500 mg x 2/24h (co 12 godzin), w cięższych postaciach schorzeń zastosować podwójną dawkę
- w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia, ważących mniej niż 33 kg zaleca się dawkę wynoszącą 15 mg/kg mc./24h przyjmowane w 2 dawkach.
 

Komentarze

Tragedia.. dodał : ~Kinga, 01-06-2013 13:10
Biorę Klabax drugi dzień. Po pierwszej tabletce jeszcze było ok,ale po kolejnych tragedia... non stop czuje sie zmeczona, mam biegunke, strasznie mnie boli zoladek, nie czuje zadnego smaku, nie chce mi sie jesc.
W porządku dodał : ~wisienka, 19-03-2013 09:49
W porządku na ropne zapalenie zatok i gardła zadziałał szybko tzn.po 2 tabletkach czulam się lepiej.to jest mój trzeci antybiotyk w ciągu pięciu miesięcy.Trafilam na lekarza ktory się zna i dal mi lek którego jeszcze nigdy nie brałam a nie jak moj lekarz rodzinny tylko Augumentin jakby innych nie znała.
Klabax i jego skutki uboczne dodał : ~Horhe, 21-01-2013 11:21
Co do tych skutków ubocznych to po dwóch dnia stosowania zaczęły się wymioty, osłabienie, gorączka, ból głowy, zapalenie dziąseł.Ze smakiem da się jakoś poradzić pod warunkiem że nie wymiotujemy lekiem, jego gorzki smak pobudza do dalszych wymiotów. A czy skuteczny przy moim zapaleniu oskrzeli ? Kaszel jakby trochę mniejszy ale ogólnie czuję się dużo gorzej.
Clabax dodał : ~Mariusz, 12-01-2013 18:58
Lek przypisano mi ze względu na ostrą angine. Po dwóch tabletkach czułem poprawę. Brak skutków ubocznych. Lek ogólnie dobry.
Klabax dodał : ~atakatam123, 13-08-2012 12:19
Też czuję ten metaliczny posmak, odechciewa się wszystkiego a przede wszystkim jeść,...
klabax dodał : ~Marta, 23-04-2012 07:25
Nawiązując do poprzednich komentarzy chciałabym zauważyć, że wszystkie skutki uboczne tego leku są wymienione w na ulotce, więc dziwię się po co te skargi. Wytwórcy leku przecież poinformowali o możliwych skutkach ubocznych. Przyznać muszę, że lek jest całkiem dobry, chociaż w moim przypadku już po 5 godz chyba przestaje działać, no ale to dopiero początek kuracji.
mdłości dodał : ~uchola, 20-11-2011 08:22
Zapalenie ucha, pierwsza tabletka ok, druga zwymiotowana, przez kolejne dwa dni mdłości i lekki rausz utrzymujący się około 2h po spożyciu. Za chwile kolejna dawka, aż się boje brać, przeraża mnie to uczucie. No ale z uchem zdecydowanie lepiej.
Klabax na zapalenie płuc dodał : ~Krzysztof, 22-09-2011 16:19
U mnie podobnie jak u poprzedników nieprzyjemny metaliczny smak, przez co m.in. straciłem apetyt na cokolwiek. Kuruję się nim 2 tydzień(pierwszy w szpitalu + zinaxin 1500mg) poprawa nastąpiła już w pierwszym tygodniu po 3 dniach. I wszystko było by ok., gdyby nie utrata masy ciała już 11% tej sprzed choroby. Nie winie za to klabax, ale może mieć wpływ posmaku w ustach podczas jego stosowania. Poza tym nie mogę się "pozbierać" po zapaleniu. Ogromne osłabienie i dziwne bóle głowy, stawów barkowych, biodrowych głownie nocą i nad ranem.
daje radę dodał : ~SeQ, 17-09-2011 15:35
Dostałem ten lek na anginę ropną i muszę przyznać, że bardzo szybko działa i co najważniejsze pomaga. Już po 2 tabletkach (24h) czułem się dużo lepiej. Tabletka o miłym waniliowym posmaku i brak u mnie jakichkolwiek skutków ubocznych.
Dziwna sprawa.. dodał : ~D, 24-07-2011 16:50
Dostałam na ucho (nie zadzialalo).. i wyleczylo mnie z "tradzika"..
Przez trzy miesiace zupelnie czysciutka cera..
Potem znowu wrocilo..
I ponownie uzylam klabax, lecz tym razem nie zadzialalo?
Czyli to gronkowiec nie tradzik?
Wszystkie antybiotyki na acne (z 5 roznych mialam) zupelnie nie poskutkowaly..