KEPPRA

Podstawowe informacje
Nazwa:
KEPPRA
Składniki:
Postać leku:
Konc. do sporz. roztw. do inf.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
4 (3 komentarzy)

Wskazania:

KEPPRA wskazany jest w ramach monoterapii przy atakach padaczkowych uogólnionych bądź częściowo wtórnie uogólnionych u osób w wieku powyżej 16 roku życia (ze świeżo zdiagnozowaną padaczką). Stosowany też jako środek pomocniczy przy napadach częściowych bądź częściowo wtórnie uogólnionych u osób dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia, a także napadach mioklonicznych u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną. Przeznaczony też do leczenia napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną.

Działanie:

KEPPRA należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Mimo badań dokładny sposób działania lewetyracetamu nie został jeszcze całkowicie poznany. Sprawia wrażenie odmiennego w porównaniu z pozostałymi preparatami przeciwpadaczkowymi. Lewetyracetam oddziałuje na poziom jonów wapnia w komórkach nerwowych, po części zatrzymując prądy jonów wapnia typu N i zmniejszając wydzielanie jonów wapnia zgromadzonych w środku komórek nerwowych. W pewnym stopniu usuwa powodowane przez cynk i beta-karboliny zatrzymanie prądów bramkowanych przez GABA oraz glicynę. Preparat wykazuje właściwości znoszące napady padaczkowe. Proces wydalania leku ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności nerek. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 30-60 minut od momentu zastosowania.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania dożylnego
- dokładną dawkę ustala lekarz specjalista, dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta.
 

Komentarze

Keppra dodał : ~Marzena, 11-08-2012 13:13
Witam, nazywam się Marzena. Jestem chora na epilepsje przeszło 2 lata, jakoś od roku biorę Keppre w dawce 2000 na dobę do tego Neurotop w dawce 150. Niestety mam dosyć sporo aur, czasami mam ok 12 aur w ciągu miesiąca. Planuje ciąże, lekarz powiedział, że na tym leku i tej dawce mogę zajść w ciążę, a aury, które mam nie zagrażają ciąży ponieważ nie tracę przytomności, ale coś nie bardzo wieżę lekarzowi. Mam pytanie czy jakąś kobieta była w ciąży na tym leku i tak dużej dawce. Dodam do tego, że mam spore efekty uboczne : jestem nerwowa, pobudzona, czasami senna, strasznie zmęczona, głowa boli i co najgorsze tracę pamięć a mam zaledwie 29 lat, a mogę powiedzieć, że już część mojego wcześniejszego życia skasowała się, co mnie dobija, proszę o podpowiedz co mam zrobić mi się wydaje, że powinnam mieć chyba inny lek, dziękujię i pozdrawiam.
Keppra 500mg dodał : ~Janek, 03-07-2012 07:46
Biorę ten lek od 2008 roku i nie mam napadów ,przed 2008 rokiem miałem kilka napadów w miesiącu
Keppra dodał : ~Władek, 15-01-2012 17:07
Biorę lek keppra od 2009 roku na padaczkę i dobrze go znoszę działanie tego leku poprawiło mi zdrowie zdarza mi się raz w miesiącu napad.