HISTIGEN

Podstawowe informacje
Nazwa:
HISTIGEN
Składniki:
Postać leku:
8 mg x 30 lub 100 tabl., 16 mg x 30 lub 60 tabl., 24 mg x 20 lub 50 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania podczas leczenie choroby Meniere’a, która przebiega z takimi symptomami jak zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu oraz mdłości.
 

Działanie:

Dokładny mechanizm betahistyny wchodzącej w skład leku nie został jeszcze poznany. Wiadomo na pewno, że substancja ta działa przeciwnie do receptorów H1 znajdujących się w obwodowych naczyniach krwionośnych. Oddziałuje też na przepływ krwi w uchu wewnętrznym i bezpośrednio wpływa na komórki nerwowe jądra przedsionkowego. Ponadto powoduje zwiększenie przepuszczalności nabłonka w płucach, co w pojedynczych przypadkach może przyczynić się do niewielkiego spadku ciśnienia tętniczego. W minimalnym stopniu oddziałuje na aktywność gruczołów wydzielniczych zewnętrznych. Po zażyciu doustnym betahistyna przenika w pełnej postaci z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 60 minut od zastosowania. Rozkładany w wątrobie, a wydalany przede wszystkim dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, podczas spożywania posiłku, w dawkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta
- w przypadku leczenia dorosłych zalecana dawka wynosi 24-48 mg/24h (w dawkach podzielonych).

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...