Naświetlenia po usunięciu guza

Rak, choroba nowotworowa - czyli plaga XXI wieku. Nowotwór jelita grubego, nowotwór płuc i wiele innych. Wymiana doświadczeń, porady, opinie, również medycyna niekonwencjonalna. Jak organizm walczy z chorobą? Jak mu pomóc? Na forum doradza lekarz oraz farmaceuta.

Naświetlenia po usunięciu guza

Postprzez kacper.mamski » 20 cze 2013, o 17:01

Moja mama po usunięciu macicy, miała teraz naświetlenia robione. Pozostała jeszcze tylko jedna wizyta.
Mama miała niewielkiego guza - czy po tych naświetlaniach możliwe są jakieś powikłania?
Czy realne są przerzuty?
kacper.mamski
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 16:51

Re: Naświetlenia po usunięciu guza

Postprzez malen » 21 cze 2013, o 16:09

Mieliśmy podobną sytuację w rodzinie, rozmawiałem z lekarzem. Przy bardzo małych guzach naświetlenia jest w 99% skuteczne, tak więc ryzyko ponownego pojawienia się raka jest niewielkie, ale dalej istnieje. Najważniejsze jest to, żeby mama dalej się systematycznie badała i dbała o siebie. Niech pomyśli z czego mógł wynikać rak - może warto na przyszłość pamiętać o profilaktyce?
malen
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 16:06

Re: Naświetlenia po usunięciu guza

Postprzez gamba » 9 sie 2013, o 16:15

Niestety, ale powikłania są zawsze możliwe, przy czym jednak przy małym guzie, szybko usuniętym, prawdopodobieństwo powikłań jest bardzo małe. Musicie wiedzieć przede wszystkim o profilaktyce - ludzie, którzy dbają o systematyczne badania i szybko reagują na wszelkie zmiany w organizmie nie mają żadnych problemów - po prostu chorobę udaje się ostatecznie wyleczyć.
gamba
 
Posty: 92
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 16:09

Re: Naświetlenia po usunięciu guza

Postprzez ddudekk » 5 kwi 2018, o 22:00

W młodym wieku na pewno naświetlanie nie jest wskazane (dzieci, nastolatkowie), bo przy rozwoju organizmu to negatywnie wpływa. Jako że wraz z zespołem neurochirurgii, udział też miał wydział onkologii przy diagnozach i oni nakłaniali do naświetlania po 2 operacji guza mózgu, to jednak prowadzący neurochirurg był temu przeciwny - mimo, że powiedział to wtedy, gdy go o to zapytali dopiero moi rodzice jakie jest jego zdanie w tym, bo to już całkiem by kolidowało z moim powrotem do szkoły po operacji, bo to trochę trwa...powiedział, że on za tym nie jest, minęło 8 lat i wznowy żadnej nie było już :)
http://fitnesshealthpros.com
http://prestamosrapidosonline.site
http://postawnasiebie.pl/
ddudekk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 kwi 2018, o 21:51

Re: Naświetlenia po usunięciu guza

Postprzez hetter » 29 lip 2018, o 17:04

Dokładnie tak, dzieci nie mogą być poddawane naświetlaniom. Generalnie ta metoda nie jest jedyna, wiele osób chwali sobie totalną biologię -więcej info http://domyzdrowienia.org.pl/ .Radzę zapoznać się z tym tematem
hetter
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lip 2018, o 13:48


Powrót do Choroby nowotworowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości