Pasta z fluorem w ciąży?

Jeżeli masz problem z zębami - spróbuj tu znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Wymień doświadczenia, przeczytaj porady innych.

Pasta z fluorem w ciąży?

Postprzez bant » 4 wrz 2013, o 16:00

Czy prawdą jest, że kobieta w ciąży powinna zaprzestać stosowania past do zębów z fluorem?
Takie rewelacje czytałam w sieci. Ponoć wiele osób miało poważne problemy i niby ktoś stwierdził, że przyczyną był fluor.
Ile w tym prawdy?
bant

Re: Pasta z fluorem w ciąży?

Postprzez ralus » 5 wrz 2013, o 16:20

Uważam, że to gruba przesada. Fluor jest szkodliwy, ale w bardzo dużej ilości. Nawet gdybyś zjadała tubkę pasty, to podejrzewam, że nie miałoby to negatywnego wpływu. Żona stosowała normalne pasty - przy ciążach pojawia się cała masa absurdów, uważam, że raczej nie warto w takie absurdy popadać.
ralus

Re: Pasta z fluorem w ciąży?

Postprzez hera » 9 gru 2013, o 17:15

Powiem tak... może i momentami dochodziłam do absurdów, ale generalnie starałam się dbać o wszystko. Pastę również zmieniłam na taką bez fluoru - zresztą po ciąży dalej z niej korzystałam. Dla dziecka można się poświęcić. Wiem jak dużo kobiet traci teraz swoje dziecko, przyczyny tysiące - starajcie się robić wszystko, aby w waszym przypadku do takich sytuacji nigdy nie dochodziło.
hera

Powrót do Choroby zębów

• { RELATED_TOPICS }
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post