Tu jesteś: Dieta, Odchudzanie

Dieta, Odchudzanie

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nadwaga i otyłość to powszechne, zależne od stylu życia problemy - w populacji polskiej występują one już u prawie połowy kobiet i u ponad 60% mężczyzn, z roku na rok widać także zdecydowany wzrost liczby otyłych dzieci i młodzieży. Zbyt duża masa ciała przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstawania wielu poważnych chorób, dlatego istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli na utrzymanie idealnej wagi ciała.

(więcej)

Ostre potrawy na spalanie tłuszczu

dodał : marti, 21-08-2016

Czy można schudnąć wprowadzając do swojej diety więcej pikantnych potraw? Naukowcy twierdzą, że ostre przyprawy, które dodawać możemy do wielu posiłków, przyczyniają się do zwiększenia tempa metabolizmu, a tym samym do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jak to możliwe?

(więcej)

Czy można schudnąć bez diety?

dodał : aln, 18-07-2016

Niemal każda kuracja odchudzająca nakazuje przejście na dietę. Te zaś są bardzo uciążliwe, bo zwykle wprowadzają wielką rewolucję na talerzu i zastępują ulubione potrawy mało smakowitymi daniami. Czy jednak da się zgubić niechciane kilogramy bez stosowania odchudzającej diety? 

(więcej)

W odchudzaniu najczęściej chodzi o to, by ograniczyć w swoim pożywieniu liczbę kalorii. Nie zawsze to jednak wystarczy, dlatego wiele osób sięga po różnego rodzaju wspomagacze, w tym zioła. Czy są one skuteczne?

(więcej)

6 zasad mądrego odchudzania się

dodał : aln, 18-05-2016

Decydując się na odchudzanie zdecydowana większość ludzi liczy na szybkie i spektakularne efekty. To zachęca do podejmowania kroków bardzo radykalnych i niekoniecznie dobrych dla zdrowia, jak zatem powinna wyglądać dieta skuteczna, ale i bezpieczna?

(więcej)