Tu jesteś: Uroda

Uroda

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Salon SPA w domu? Dlaczego by nie! Pachnąca sesja w wannie przy dźwiękach ulubionej muzyki pomoże Ci się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Zanim zaczniesz puszczać wodę z kranu, przeczytaj nasz miniporadnik i przygotuj się na prawdziwe SPA w swoim domu.

(więcej)

Starzenie się skóry to proces nieunikniony i nieodwracalny. Możemy jednak go spowolnić, dbając o dobrą kondycję cery, stosując odpowiednie kosmetyki i chroniąc się przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Aby jak najdłużej cieszyć się piękną, gładką skórą, musimy zadbać o nią jak najwcześniej!

(więcej)

Zmarszczki na twarzy czy szyi pojawiają się wraz z upływem czasu, jako odpowiedź na nieustanną pracę mięśni znajdujących się pod skórą. W wyniku ich skurczu na skórze pojawiają się bruzdy i drobne zmarszczki, które znikają z chwilą rozluźnienia mięśni. Kiedy jednak skóra się starzeje, traci podskórną warstwę i kwas hialuronowy, przez co zmarszczki trwale kształtują się w jej strukturze. Jedną z takich zmarszczek jest tzw. lwia zmarszczka.

(więcej)

Główną przyczyną powstawania plam na twarzy jest promieniowanie UV, dlatego przede wszystkim trzeba zainwestować w dobry kosmetyk ochronny. Czy jednak można pozbyć się tych zmian, które już powstały?

(więcej)

Jednym z najczęściej wymienianych defektów estetycznych, który jest źródłem kompleksów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, są odstające uszy. Znacznych możliwości w zakresie ich korygowania dostarcza operacja plastyczna uszu, czyli otoplastyka. Co ciekawe, należy ona do najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej wykonywanych u dzieci. Poza problemem odstających uszu, otoplastyka zajmuje się wrodzonymi anomaliami polegającymi na niedorozwoju małżowin usznych lub rekonstrukcji pourazowej. Jak wygląda operacja plastyczna uszu?

(więcej)