Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Zaćma, inaczej katarakta może pojawić się niespodziewanie lub rozwijać się wraz z wiekiem. Dotyka ponad połowy osób po 60 roku życia i może doprowadzić do ślepoty. Jednak zaćma nie musi być wyrokiem, dzięki nieskomplikowanej operacji laserowej można odzyskać lub poprawić wzrok.

(więcej)

Nastolatki często narzekają na stan swojej cery. Hormony szalejące w ich organizmie powodują, że zwłaszcza na twarzy, pojawiają się wypryski, wągry czy krostki innego pochodzenia. Trądzik młodzieńczy występuje często, a przy dużym nasileniu dermatolodzy leczą go przy użyciu antybiotyku - minocykliny. Okazuje się, że ten powszechnie wykorzystywany lek może być remedium dla chorych na stwardnienie rozsiane.

(więcej)

Lek na popularny ludzki pasożyt

dodał : marti, 15-03-2017

Jednym z najbardziej powszechnie występujących ludzkich pasożytów jest włosogłówka. Szacuje się, że nawet 500 mln ludzi na całym świecie jest nim zainfekowanych. Naukowcy z Manchesteru opublikowali właśnie wyniki swoich badań, które pozwoliły im na stworzenie formuły nowego leku walczącego skutecznie z ludzką włosogłówką.

(więcej)

Zawał serca to poważne ostrzeżenie ze strony organizmu, które wskazuje na konieczność leczenia kardiologicznego oraz całkowitej zmiany trybu życia. Wielu pacjentów nie przeżywa zawału, z uwagi na dużą jego rozległość. Ci, którzy otrzymają w porę pomoc, muszą liczyć się z ograniczeniami w swoim życiu. Niemniej powstał już lek, który daje duże szanse pacjentom po zawałach na przywrócenie wszystkich funkcji serca.

(więcej)

Przeszczepy dokonywane są w Polsce i na całym świecie od wielu lat. Przeszczepia się serca, płuca, wątrobę, nerki, a nawet całe twarze od dawców - najczęściej zmarłych. Zdarzały się już w historii udane przeszczepy kończyn, ale polscy lekarze w grudniu 2016 roku dokonali innowacyjnego zabiegu. Mianowicie przeszczepili rękę osobie, która nigdy jej nie miała.

(więcej)