Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nowa metoda walki z alergiami

dodał : aln, 10-09-2017

Alergie są chorobą cywilizacyjną XXI wieku i problem ten urósł w ciągu tylko kilku ostatnich lat do miana epidemii, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Alergeny pokarmowe, wziewne i kontaktowe potrafią poważnie uprzykrzyć życie choremu i utrudnić, a niekiedy nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Jednym z najsilniejszych znanych lekarzom alergenem są orzeszki ziemne. Naukowcy z Australii wymyślili sposób, jak pozbyć się alergii na orzeszki.

(więcej)

Stosowanie kannabinoidów w medycynie budzi kontrowersje. W wielu krajach na świecie, możliwe jest ich legalne stosowanie, czy to pod postacią ekstraktów konopi siewnych, czy medycznej marihuany, kraje te jednak stanowią mniejszość i w wielu innych regionach stosowanie ich nie jest możliwe – nawet w ciężkich przypadkach klinicznych.

(więcej)

Zaćma, inaczej katarakta może pojawić się niespodziewanie lub rozwijać się wraz z wiekiem. Dotyka ponad połowy osób po 60 roku życia i może doprowadzić do ślepoty. Jednak zaćma nie musi być wyrokiem, dzięki nieskomplikowanej operacji laserowej można odzyskać lub poprawić wzrok.

(więcej)

Nastolatki często narzekają na stan swojej cery. Hormony szalejące w ich organizmie powodują, że zwłaszcza na twarzy, pojawiają się wypryski, wągry czy krostki innego pochodzenia. Trądzik młodzieńczy występuje często, a przy dużym nasileniu dermatolodzy leczą go przy użyciu antybiotyku - minocykliny. Okazuje się, że ten powszechnie wykorzystywany lek może być remedium dla chorych na stwardnienie rozsiane.

(więcej)

Lek na popularny ludzki pasożyt

dodał : marti, 15-03-2017

Jednym z najbardziej powszechnie występujących ludzkich pasożytów jest włosogłówka. Szacuje się, że nawet 500 mln ludzi na całym świecie jest nim zainfekowanych. Naukowcy z Manchesteru opublikowali właśnie wyniki swoich badań, które pozwoliły im na stworzenie formuły nowego leku walczącego skutecznie z ludzką włosogłówką.

(więcej)