Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nowy super lek wprost z ziemi

dodał : marti, 21-03-2018

Na całym świecie wykorzystywane są do leczenia infekcji bakteryjnych przeróżne antybiotyki. Problem w tym, że drobnoustroje chorobotwórcze tak mutują, że stają się wysoce odporne na leczenie antybiotykami. Potrzeba nowych, skutecznych substancji, które pozwoliłyby na skuteczną walkę z bakteriami. Być może odkrycie naukowców zmieni tę sytuację.

(więcej)

Terapia szokowa dla chorujących na raka

dodał : marti, 27-02-2018

Nowatorską, choć niestety kosztowną metodę leczenia nowotworów stosować zaczęli lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, znajdującego się przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Na czym ona polega i jakie rezultaty przynosi w terapii antynowotworowej?

(więcej)

Czy modyfikowanie embrionów człowieka jest etyczne? Czy rzeczywiście naukowcy mają prawo zmieniać coś, co natura daje każdej parze? Okazuje się, że podejmowane są już takie działania, których celem jest wykluczenie poważnych chorób, na jakie chorują już noworodki lub dzieci w łonie matki.

(więcej)

Operacja bariatryczna bez cięcia skalpelem

dodał : marti, 01-10-2017

Przy wykonywaniu operacji chirurgicznych naturalnym ich etapem jest przecinanie powłok skórnych przy użyciu noża. Obecnie specjaliści bariatrzy coraz częściej przeprowadzają operacje chirurgiczne leczenia otyłości laparoskopowo, co zmniejsza konieczne nacięcia na brzuchu, za pomocą których do wnętrza jamy brzusznej wprowadzany jest laparoskop. Polscy lekarze przeprowadzili jednak operację bariatryczną, polegającą na zmniejszeniu żołądka, w ogóle bez cięcia skalpelem.

(więcej)

Nowa metoda walki z alergiami

dodał : aln, 10-09-2017

Alergie są chorobą cywilizacyjną XXI wieku i problem ten urósł w ciągu tylko kilku ostatnich lat do miana epidemii, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Alergeny pokarmowe, wziewne i kontaktowe potrafią poważnie uprzykrzyć życie choremu i utrudnić, a niekiedy nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Jednym z najsilniejszych znanych lekarzom alergenem są orzeszki ziemne. Naukowcy z Australii wymyślili sposób, jak pozbyć się alergii na orzeszki.

(więcej)