Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zaparcia

Zobacz także jako kanały RSS
Statystyczna osoba cierpiąca na zaparcia to dziecko, kobieta lub osoba starsza. Dalej, według wyników przeprowadzonych badań z utrudnioną defekacją ma problem ok. 2% całej populacji. Ta kłopotliwa dolegliwość powiązana jest zazwyczaj z brakiem odpowiedniej diety, przede wszystkim zaś niewystępowaniem w niej właściwych ilości błonnika oraz płynów. Ponadto, może wiązać się z siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej. Profilaktyka, jak i leczenie skupia się zatem głównie na zmianie sposoby odżywiania się, dobraniu potraw lekkostrawnych i takich, które nie zalegają zbyt długo w żołądku. Jeżeli znajdujesz się w gronie osób, dla których zaparcia to problem, to powinieneś wiedzieć, że na łamach naszego portalu znajdziesz rzetelne informacje, które pozwolą tobie na rozwiązaniem tego kłopotu. Nasi specjaliści – w swoich artykułach – nie tylko doradzają, co jeść, ale również wskazują, kiedy zaparcia stają się poważnych problemem i wymagają wizyty lekarskiej. Czytaj regularnie, a nie tylko będziesz posiadał odpowiednią wiedzę, ale również będziesz żył zdrowo!

Artykuły

Jak rozpoznać i leczyć zapalenie zatok szczękowych?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 26-08-2013

Zatoki szczękowe to jedne z największych zatok znajdujących się w naszym ciele. Leżą po obu stronach nosa a rozciągają się od oczodołów aż do poziomu czterech ostatnich zębów. Tak więc już z poziomu ich położenia widać, że stan ich ,,samopoczucia’’ będzie korelował ze stanem ,,samopoczucia’’ naszych zębów.

(więcej)

Zaparcia to nie tylko kwestia samego problemu z wypróżnieniem, ale także ból, konieczność częstych i nieefektywnych wizyt w toalecie, oraz ciągłe rozmyślanie, jak im zaradzić. Czy można zlikwidować zaparcia stosując wyciągi naturalne?

(więcej)

Mówiąc o zdrowiu bardzo często lekarze posługują się pojęciami probiotyków, synbiotyków i prebiotyków. Informacje o takich elementach pokarmowych znajdziemy również na jogurtach, kefirach i suplementach diety.

(więcej)

Jak zrobić lewatywę

dodał : aln, 07-11-2011

Lewatywa jest zabiegiem medycznym, który pozwala usunąć masę zalegającego kału. Polega ona na wlewaniu płynu do jelita grubego przez odbyt. Najczęściej płynem tym jest woda z rozpuszczonymi w niej substancjami dodatkowymi. Lewatywa znajduje zastosowanie w leczeniu zaparć, w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych i diagnostycznych, w przygotowaniu przed porodem.

(więcej)

Zabieg oczyszczania jelita grubego fachowo nazywany jest hydrokolonoterapią i jest to działanie detoksykacyjne, zmierzające do usunięcia samozatrucia organizmu. Niektórzy lekarze twierdzą, że substancje wywołujące samozatrucia są najważniejszym powodem występowania licznych chorób przewlekłych.

(więcej)