Tu jesteś: Porady zdrowotne

Paradontoza

Zobacz także jako kanały RSS
Wbrew krążącym opiniom, paradontoza nie jest chorobą zębów, gdyż atakuje ona nie same zęby, ale tkanki, które go otaczają. Ponieważ rozwija się ona stopniowo, często nie zostaje zauważona na czas, zaś pierwszym, najczęściej występującym objawem, który powinien zaniepokoić każdego pacjenta, są krwawiące dziąsła. Stomatolodzy wskazują przy tym, że główną przyczyną paradontozy jest zazwyczaj niewystarczająca lub też nieodpowiednia higiena jamy ustnej. To bakterie, które żywią się drobinami pokarmu, osadzając się w kieszonkach zębowych, wywołują stan zapalny, który objawia się właśnie krwawiącymi dziąsłami. Na naszym portalu znajdziesz szereg artykułów, które pozwolą tobie na poszerzenie swojej wiedzy na temat tego popularnego i coraz częściej występującego u młodszych pacjentów schorzenia. Dodatkowo, dowiesz się, w jaki sposób poprawnie dbać o jamę ustną tak, aby nie doprowadzić do stanu, gdy niezbędne będą kosztowne konsultacje z chirurgiem. Pamiętaj, paradontoza może prowadzić nawet do wypadnięcia wszystkich zębów!

Artykuły

Jak uchronić zęby przed wypadaniem? Czym jest zapalenie przyzębia? Jakie są podstawowe objawy tego schorzenia? Czym skutkuje nieleczona paradontoza? Jakimi metodami ratują się przed nią ludzie w XXI wieku?

(więcej)

Czy choroby nerek zwiększają ryzyko paradontozy?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 09-07-2013

Choroby nerek są plagą XXI wieku i nie pozostają obojętne dla reszty organizmu. Czym jest paradontoza? Czy choroby nerek zwiększają ryzyko jej rozwoju? Jak paradontoza wpływa na choroby nerek? W jaki sposób w przewlekłej chorobie nerek dbać o uzębienie?

(więcej)

Chirurgia plastyczna dziąseł - opcja lecznicza w paradontozie

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 07-06-2013

Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, ale i zdrowe dziąsła. Paradontoza uszkadzając tkanki przyzębia, zmniejsza szansę na jego estetyczny wygląd. Warto zatem rozważyć różne opcje jej leczenia. Czym jest chirurgia plastyczna dziąseł? Na czym polega chirurgiczna korekta dziąseł? Jakie zastosowanie chirurgia plastyczna znajduje w terapii paradontozy? Dlaczego warto zdecydować się na chirurgiczną korektę dziąseł?

(więcej)

Koenzym Q10 a choroby przyzębia

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 04-06-2013

Coraz dłużej pragniemy cieszyć się własnym pięknym uśmiechem, mniej chętnie sięgając po protezy. Często jednak na drodze staje nam paradontoza. Rynek oferuje wiele metod walki z nią, między innymi koenzym Q10. Czym jest koenzym Q10? Jak działa? Jaki ma związek z chorobami tkanek przyzębia? Gdzie można go znaleźć?

(więcej)

Jak zapobiec paradontozie?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 27-05-2013

Paradontoza to schorzenie mogące skutkować nawet utratą zębów, a pojawiające się coraz częściej u młodszych osób. Może wynika to z braku wiedzy na temat właściwej profilaktyki. Dlaczego warto zapobiegać paradontozie? Co sprzyja rozwojowi paradontozy? W jaki sposób można jej zapobiec? Co jeść, by poprawić stan swoich dziąseł?

(więcej)