Tu jesteś: Porady zdrowotne

Osteoporoza

Zobacz także jako kanały RSS
Osteoporoza, jak stwierdzają lekarze, to osłabienie układu kostnego człowieka. Statystyczny pacjent, który cierpi na to schorzenie, to kobieta w okresie menopauzy. Niestety, choroba ta jest trudno wykrywalna, zaś do jej zdiagnozowania dochodzi zazwyczaj w gabinecie lekarskim już po wypadku czy też doznaniu urazu. Z drugiej strony, warto wiedzieć, że istnieje grupa czynników, jak i objawów, które umożliwiają rozpoznanie tej choroby i rozpoczęcie jej leczenia w wczesnej fazie rozwoju. I tak, palenie tytoniu, szczupła sylwetka czy też takie choroby, jak: cukrzyca, kamica nerkowa i reumatoidalne zapalenie stawów, to pierwsze czynniki podnoszące ryzyko zachorowania. Pacjenci, którzy znajdują się właśnie w tej grupie powinni wiedzieć, że niezwykle istotną kwestią jest odpowiednia dieta, jak i fizjoterapia, która umożliwia budowanie siły mięśniowej oraz zapobiega pojawiającym się bólom. Więcej o osteoporozie możesz dowiedzieć się z artykułów, które nasz serwis publikuje regularnie. Zawierają one nie tylko cenne wskazówki dla pacjentów, ale również pomagają żyć zdrowo.

Artykuły

Dieta w osteoporozie - czyli co jeść aby wzmocnić kości

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 02-01-2013

Osteoporoza to choroba działająca destrukcyjnie na kości. Dotyka najczęściej kobiet w wieku pomenopauzalnym, co jest związane bezpośrednio ze spadkiem poziomu estrogenów. Leczenie osteoporozy nie jest łatwe i nie jest też bardzo efektywne dlatego też warto zwracać uwagę na to co jemy, chcąc zapobiec tej chorobie i wspomóc kości w walce z osteoporozą. Przedstawione w tym artykule rady mają więc charakter zarówno prewencyjny jak i leczniczy.

(więcej)

Czy mogę mieć osteoporozę? Poznaj czynniki ryzyka

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 08-07-2011

Osteoporoza to choroba układu kostnego, charakteryzująca się nadmierną łamliwością kości. Słusznie kojarzy się większości z nas ze starszymi osobami , głównie kobietami. Ale może warto zainteresować się tą chorobą wcześniej, gdyż przy zachowaniu pewnych reguł można opóźnić jej pojawienie się, a już na pewno zmniejszyć ryzyko złamań.

(więcej)