Tu jesteś: Porady zdrowotne

Nowotwory

Zobacz także jako kanały RSS
Terminem „nowotwory” w medycynie określa się choroby, w których komórki organizmu dzielą się w sposób, który nie kontroluje sam organizm. W efekcie powstają komórki, które określa się mianem komórek nowotworowych, gdyż nie reagują na sygnały i bodźce wytwarzane przez organizm. Aktualnie w medycynie rozróżnia się i wyodrębnia rozmaite rodzaje nowotworów, można również wskazywać na łagodne, jak i złośliwe. Do najpopularniejszych i najczęściej występujących zaliczyć należy raka szyjki macicy, raka piersi czy rak piersi. Znacząca część przeprowadzanych aktualnie terapii opiera się na chemioterapii, radioterapii lub też leczeniu chirurgicznym. Ponieważ choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas, warto dowiedzieć się o niej więcej. Oczywiście, w przypadku tego typu chorób, najważniejsza jest profilaktyka i regularne wykonywanie badań kontrolnych. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej właśnie o tym, kiedy, gdzie i jak się badać, warto, abyś odwiedzał nasz portal regularnie. Współpracujący z nami lekarze szczegółowo opisują nie tylko typy nowotworów, ale również omawiają procedury profilaktyki.

Artykuły

Diagnoza nowotworowa wydaje się dla wielu chorych wyrokiem śmierci. Nie wierzą w to, że akurat ich terapia przyniesie całkowite wyleczenie i przedłużenie życia. Negatywne nastawienie do leczenia nowotworów jest czynnikiem utrudniającym uzyskanie dobrych efektów terapii. W jego zmianie może pomóc psychoonkolog. Kto powinien szukać u niego pomocy?

(więcej)

Podstępny nowotwór - rak jelita grubego

dodał : marti, 24-02-2016

Nowotwory nie zawsze dają objawy w początkowej fazie swojego rozwoju, dlatego ich leczenie jest tak trudne. Szczególnie zdradliwy jest nowotwór jelita grubego, który jest wykrywany najczęściej dopiero wtedy, gdy szanse na wyleczenie są niewielkie.

(więcej)

Brachyterapia w raku prostaty

dodał : aln, 20-11-2014

Rak prostaty wykrywany jest najczęściej w zaawansowanym stadium i wymaga interwencji chirurgicznej. W zastosowaniu w leczeniu raka prostaty są jednak i bezpieczniejsze metody terapeutyczne, do których zalicza się brachyterapię HDR.

(więcej)

Terapia Gersona czyli leczenia raka i chorób przewlekłych

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 10-05-2013

Metoda Gersona to metoda leczenia oparta na naturalnych składnikach. Co więcej to cała filozofia życia. Osoba, która wybiera tę metodę leczenia musi oddać się jej w całości. Tylko takie oddanie się sprawie sprzyja wyzdrowieniu.

(więcej)

Rak jajnika to jeden z tych nowotworów, który przez długi czas nie daje o sobie znać. Często jest wykrywany w bardzo zaawansowanym stadium. Jakie są wtedy możliwości jego leczenia? Program „Jestem przy Tobie” wspiera kobiety z nowotworami narządów rodnych i ich bliskich. O nową metodę leczenia zaawansowanego raka jajnika – chemioterapię w hipertermii, zapytaliśmy prof. dr hab. med. Beatę Śpiewankiewicz, Kierownika Kliniki Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Warszawie.

(więcej)