Tu jesteś: Porady zdrowotne

Nerwica

Zobacz także jako kanały RSS
Nerwica to inaczej zaburzenia nerwicowe, które charakteryzują się głównie tym, że chory zdaje sobie sprawę z absurdalności swoich lęków. Specjaliści wskazują, że przyczyny nerwic są bardzo zróżnicowane, mogą łączyć się zarówno z życiem społecznym, traumatycznymi przeżyciami w przeszłości, wpływ mogą mieć również czynniki biologiczne. Aktualnie leczenie nerwicy może odbywać się zarówno farmakologicznie, jak i przez psychoterapię. Nierzadko zdarza się, że aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, łączy się obie metody. Osoby dotknięte nerwicą, jak i te, które znajdują się w ich otoczeniu powinny wiedzieć, jak reagować oraz gdzie szukać pomocy. Problem jest poważny, gdyż według danych statystycznych nerwica dotyka ok. 3% całej populacji. Więcej informacji o typach nerwic, jak również sposobach jej leczenia możesz dowiedzieć się regularnie odwiedzając nasz portal. Specjaliści, którzy tworzą poniżej zamieszczone artykuły, starają się w prosty i przystępny sposób przekazać swoją wiedzę o nerwicy i towarzyszących jej objawach.

Artykuły

Nerwica lękowa - objawy i leczenie

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 11-02-2013

Nerwica lękowa to jednostka chorobowa, która określa stan umysłu człowieka związany z odczuwaniem lęku. Lęk ten jest często nieuzasadniony. Nieleczona nerwica lękowa bardzo negatywnie wpływa na psychikę chorego, co ma bezpośredni wpływ na życie chorego i jego otoczenie.

(więcej)

Nerwica natręctw - jak ją leczyć?

dodał : sofista, 24-10-2012

Stres, zmęczenie, traumy z dzieciństwa czy z innych okresów w życiu powodują, że człowiek zaczyna się zachowywać w sposób odmienny, od ogólnie przyjętych norm. Wrodzone choroby mogą uaktywnić się w każdym momencie, zmieniając życie danej osoby nie do poznania. Między innymi takie podłoże mogą mieć nerwice natręctw.

(więcej)