Tu jesteś: Porady zdrowotne

Migrena

Zobacz także jako kanały RSS
Każdego z nas bolała choć raz w życiu głowa. Co jednak zrobić, gdy ból jest przewlekły i zwykła tabletka przeciwbólowa nie działa? Tego nie wolno lekceważyć! Być może jesteś osobą, która cierpi na migrenę. W medycynie migrena to inaczej powtarzający się, pulsujący ból głowy. Bardzo często jest on jednostronny i trwać może nawet do 72 godzin. Migrena pojawić może się u każdego z nas – nie jest ona zależna od wieku czy też płci. Warto jednak znać jej najczęściej pojawiające się objawy. Do tych zaliczyć można światłowstręt, nadmierną wrażliwość na dźwięk, jak również zapachy. Współcześnie leczenie migreny może odbywać się zarówno poprzez medykamenty, jak również rozmaite napary z ziół. Jeżeli jesteś zainteresowany, chcesz wiedzieć więcej o chorobie, która może pojawić się również u ciebie, powinieneś regularnie czytać artykuły, które publikujemy poniżej. Pisane są one przez specjalistów, którzy nie tylko wyjaśniają, ale również radzą. Dzięki nam możesz żyć nie tylko zdrowo, ale również świadomie. Wiedząc, co tobie dolega, możesz znacznie szybciej znaleźć antidotum!

Artykuły

Czy dzieci mogą chorować na migrenę?

dodał : marti, 01-09-2015

Osoby cierpiące na migrenę często przyznają, że pierwsze takie dolegliwości zaczęły odczuwać jeszcze w okresie dziecięcym. Jednak przypadłość ta u najmłodszych pacjentów objawia się trochę inaczej niż u dorosłych, choć przyczyny powstawania migreny są dokładnie takie same.

(więcej)

Nowy trop w teorii powstawania migren

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 10-07-2013

W Rzeczpospolitej w artykule ,,Nieznośny banalny ból głowy’’ przedstawiono najnowsze odkrycia brytyjskich naukowców w dziedzinie badania bólu głowy jakim jest migrena.

(więcej)

Ból głowy - jak wygląda napad migreny?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 08-03-2013

Często, narzekając na bóle głowy, mówimy, że mamy migrenę. Czym jest ból głowy, każdy wie, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wygląda napad prawdziwej migreny? U kogo występuje znamiennie częściej? Czy może przypominać udar mózgu?

(więcej)

Leczenie migreny

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 08-02-2013

Jak walczyć z uporczywym bólem głowy? Czy istnieją farmakologiczne metody zapobiegania mu? Jak przetrwać napad? Czy można zlikwidować objawy towarzyszące? Co zrobić w czasie ciąży?

(więcej)

Migrena - czy można z nią walczyć?

dodał : Agnieszka Wojtala, 31-05-2010

Migrena należy do samoistnych bólów głowy i występuje najczęściej u kobiet. Bez wątpienia jest również chorobą mającą podłoże genetyczne. Coraz częściej lekarze zauważają, iż osoby cierpiące na migrenę są coraz to młodsze.

(więcej)