Tu jesteś: Porady zdrowotne

Jaskra

Zobacz także jako kanały RSS
Silny ból oka, pogorszenie ostrości widzenia czy też systematycznie występujące bóle głowy mogą być pierwszymi objawami jaskry, choroby, która ujawnia się wówczas, gdy wzrok jest już znacznie uszkodzony. Szacuje się, że na świecie z powodu tej właśnie choroby już około 8 mln ludzi straciło całkowicie wzrok, zaś specjaliści podkreślają, że z roku na rok odnotowuje się coraz większą ilość zachorowań. Co więcej, większość osób nie zdaje sobie sprawy, że czynniki ryzyka zachorowania zwiększają się wraz z wiekiem, jak również migreną, mogą być wreszcie uwarunkowane genetycznie. W medycynie wskazuje się przy tym, że główną przyczyną jaskry jest nadmierny wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, który to powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego. W naszym serwisie znajdziesz nie tylko rzetelnie przestawione informacje o jaskrze, ale również dowiesz się, co możesz zrobić, aby zapobiec tej chorobie. Jeżeli szukasz kompletnych informacji, jesteś zainteresowany sposobami leczenia jaskry, to zapraszamy cię do zapoznania się z przygotowanymi przez specjalistów, pojawiającymi się cyklicznie artykułami właśnie na temat tej choroby.

Artykuły

Jaskra diagnoza

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 23-12-2012

Jaskra to niezwykle podstępna choroba, która wykryta zbyt późno sprawia wiele kłopotów i utrudnia życie. Dlatego też, gdy ma się jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinowactwo genetyczne, zimne dłonie, stopy, pali się papierosy, żyje w ciągłym stresie powinno się zgłosić do okulisty, aby przejść odpowiednie badania.

(więcej)

Laseroterapia w jaskrze

dodał : aln, 06-11-2014

Leczenie jaskry pozwala na skuteczne zahamowanie uszkodzenia nerwu wzrokowego i poprawę jakości widzenia u pacjenta. Najnowocześniejsze kliniki stosują laseroterapię w leczeniu jaskry, co pozwala uchronić chorych przed nieodwracalną ślepotą.

(więcej)

Jaskra bez tajemnic

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 15-05-2013

Jaskra to aktualnie jedna z głównych przyczyn ślepoty na świecie, również w krajach rozwiniętych. Czym jest ta choroba oczu? Jak często występuje? U kogo może się pojawić? Co sprzyja jej rozwojowi? Jak rozpoznać jaskrę? W jaki sposób można ją leczyć? Czy można jej uniknąć?

(więcej)

Jaskra - podstępny problem?

dodał : aln, 06-08-2012

Jaskra to bardzo często występująca choroba na całym świecie. Najgorsze w tej chorobie jest to, że jednoznaczne objawy pojawiają się kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana, a utrata wzroku jest nie do zatrzymania. Dlatego też warto jest raz na jakiś czas odwiedzić okulistę, aby w porę zauważyć jej rozwój.

(więcej)