Tu jesteś: Porady zdrowotne

Erekacja, zaburzenia erekcji

Zobacz także jako kanały RSS
Seksualna sfera życia jest szczególnie ważna dla mężczyzn. Pojawienie się zaburzeń erekcji, zwanych również impotencją, może być początkiem szeregu innych problemów. Aby jednak leczyć, trzeba wiedzieć, że przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć podłoże zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W przypadku tych drugich, mowa przede wszystkim o cukrzycy, zmianach w gospodarce hormonalnej czy też stwardnieniu rozsianym. W literaturze podmiotu specjaliści podkreślają, że o zaburzeniach erekcji mówić należy dopiero wówczas, gdy min. 25% podejmowanych prób współżycia kończy się niepowodzeniem. Z drugiej strony, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym, każdy mężczyzna powinien już dziś zapoznać się z informacjami, które są regularnie zamieszczane na niniejszym portalu przez naszych specjalistów. Omawiają oni zarówno dietę, jak i wskazują na tryb życia a ewentualne problemy z erekcją. Jeżeli zatem chcesz wiedzieć więcej pamiętaj, że u nas otrzymasz fachowe i bezpłatne porady, które mogą tobie w osiągnięciu równowagi w seksualnej sferze życia.

Artykuły

Zaburzenia erekcji jako flustrująca dysfunkcja

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 26-11-2012

Zaburzenia erekcji zwane są potocznie impotencją. Jest to jednak słowo, które ma wydźwięk negatywny więc do tego problemu większość osób podchodzi używając medycznej nomenklatury. Zaburzenia erekcji określają stan stałej lub nawracającej niemożności osiągnięcia i/lub utrzymania członka we wzwodzie. Mężczyzna jest wtedy zakłopotany, zdezorientowany a nawet odczuwa wstyd. Pojawia się strach i obawa przed brakiem możliwości pełnego zaspokojenia partnera seksualnego i przeżycia udanego stosunku.

(więcej)

Kłopoty z potencją a cukrzyca

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 31-01-2013

Chorzy na cukrzycę stopniowo obserwują pojawiające się różnego rodzaju dolegliwości. W przypadku mężczyzn jedną z nich jest kłopot ze wzwodem. Temat jest kłopotliwy dlatego też mężczyźni często w ogóle nie zgłaszają tego problemu lekarzowi. Kłopot rozwija się powoli, aż nabiera tempa i kończy się brakiem wzwodu lub niepełną erekcji prącia.

(więcej)